Uşak’ta Bir Otis Kütüphanesi

Yayın TarihiMart-Nisan, 2019 Yazdır

Otis Türkiye, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında verdiği desteklere bir yenisini ekledi. Eğitimde fırsat eşitliği sağlanması amacıyla kurulmuş Bir Çocuk Bir Umut Derneği ile birlikte Uşak, Recep Dinç İlk ve Ortaokulu’na kitap, oyuncak ve kırtasiye malzemeleri tedarik etti.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, LÖSEV ve Tohum Otizm Vakfı ile kurumsal olarak işbirliği içeresinde olan Otis Türkiye, Bir Çocuk Bir Umut Derneği aracılığıyla da yeni bir projeye daha imza attı. Topladıkları kitap, oyuncak ve kırtasiye malzemeleriyle çocukların yüzünü güldüren Otis Türkiye çalışanları, ayrıca dernek gönüllüsü olarak, maraton koşarak, stantlarda satış yaparak ve staj öncesi eğitimler planlayarak kurumsal sosyal sorumluluk projelerine destek vermeyi sürdürüyor.

Bir Çocuk Bir Umut Derneği, Eğitimde fırsat eşitliği sağlanması amacıyla seçtiği okullarda bilim, edebiyat etkinliği gibi eğitici faaliyetlerin yanı sıra origami, diş taraması, strateji oyunları gibi farklı faydalar sağlayan çalışmalar gerçekleştiriyor. Uşak Sivaslı’da bulunan Recep Dinç İlk ve Ortaokulu’nda ise okulun çok yetersiz olan kütüphanesine destek yapılması planlanıyordu. Otis ile beraber eksikler belirlendi ve yardım kampanyası başlatıldı. Çalışanların da desteğiyle çocuk kitapları, kırtasiye malzemeleri ve daha küçük çocuklar için oyuncaklar toplandı ve 23 Kasım 2018 tarihinde köye gönderildi.

Yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle asansör sektörüne örnek olması beklenen Otis Türkiye’nin Genel Müdürü Özgür Aren konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şirket olarak kurumsal sosyal sorumluluk projelerine çok önem veriyoruz. Her şirketin en azından faaliyet gösterdiği sektörde aktif sosyal sorumluluk projeleri yürütmesini umut ediyoruz. Otis Türkiye olarak, çocuklara emniyetli asansör ve yürüyen merdiven kullanımını öğrettiğimiz ‘Bay Otis’ projemiz dışında farklı derneklerin faaliyetlerine de destek olmayı sürdürüyoruz” dedi.