Merih’ten, Sanat Eğitimine Destek

Yayın TarihiMart-Nisan, 2018 Yazdır

Merih Asansör, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türkoğlu İlköğretim Okulu’nun tiyatro salonunun düzenlenmesine destekte bulundu.

Ankara Temelli’de bulunan Türkoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinin sanatsal ve kültürel faaliyetlerini sürdürmesi için tiyatro salonunun düzenlenmesine destek veren Merih Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik, gelecek neslin sanatla iç içe bilinçli bireyler olarak yetişmesini temenni etti. Atik yaptığı açıklamada; “Ahlaklı ve modern bir toplumun can damarlarından biri olan sanatın ve kültürel etkinliklerin desteklenmesini önemsiyoruz. Bu yüzden gelecek nesillerimiz olan çocuklarımızın derslerinde başarılı olmalarının yanı sıra onlara sosyal hayatta da bir şeyler kazandırmalıyız.” dedi.

Merih Asansör tarafından verilen destek için teşekkürlerini sunan okul müdürü Rahime Yaldız ise, “Yenilenen tiyatro salonumuzda, öğrencilerimizle birlikte çeşitli tiyatro oyunlarını sahnede sergiledik. Bunun yanı sıra öğrencilerimiz için çocuk kitabı yazarlarıyla buluşma günleri düzenliyoruz. İlk konuğumuz çocuk romanı yazarı Mavisel Yener’di. Öğrencilerimizin sanatsal ve kültürel gelişimine destek olan Merih Asansöre çok teşekkür ederiz” dedi.