Merih Asansörden Mesleki Eğitime Destek

Yayın TarihiMart-Nisan, 2018 Yazdır

Merih Asansör, Güvercinlik Şehit Hasan Gülhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektro Mekanik Taşıyıcılar Dalı öğrencilerinin uygulamalı eğitimlerini eksiksiz tamamlaması için 7 Şubat 2018 tarihinde kabin ve kapı desteğinde bulundu.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirilen destekte uygulama atölyesine beş asansör kapısı ve bir asansör kabini temin edildi. Asansörle ilgili teknik bilgilerin de aktarıldığı uygulama atölyesinde, öğrencilerin sektörle ilgili deneyim kazanmaları hedefleniyor.

“Meslek liselerine her türlü desteği vermeye hazırız.”

Mesleki eğitime önem veren Merih Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik, Mesleki eğitimini doğru şekilde tamamlamış eleman yetiştirmek konusunda meslek liselerinin önemli bir rol oynadığını ifade etti. Atik, “Sektöre kalifiye eleman kazandırmanın doğru eğitimden geçtiğinin farkındayız. Bu amaçla çıktığımız bu yolda, geleceğin aranan elemanlarını yetiştirmek için meslek liselerine her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi. “

“Amacımız sektör için kalifiye eleman yetiştirmek”

Merih Asansör tarafından verilen destek için teşekkürlerini sunan okul öğretmeni Ergin Hiçyılmaz ise, meslek liselerinin özel sektörle iş birliği içerisinde olduğu sürece öğrencilere güncel ve teknolojisi yüksek bir eğitim verebildiklerini belirtti. Bu bağlamda Merih Asansör’ ün desteği ile uygulama atölyelerini eğitime uygun hale getirdiklerini ifade eden Hiçyılmaz, “Asansör bölümü meslek liseleri içerisinde yeni gelişen bir bölüm, eğitimdeki yeri, önemi ve değeri de yeni anlaşılıyor ve bizim amacımız sektör için kalifiyeli eleman yetiştirmek. Bu yüzden uygulamalı atölye eğitimleri bizim için önemli. Yusuf Bey’in desteği sayesinde şu anda atölyede kabin ve kapı üzerinden uygulamalı eğitim yapabiliyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz, piyasada bakım ve montaj yapan elemanlar ile aynı seviyeye geliyor” dedi.

“Uygulamalı atölye eğitimleri de benim için avantaj”

Uygulamalı eğitim alma fırsatını sağladığı için Merih Asansöre teşekkür eden 11. Sınıf öğrencisi Serdar Furkan Akçay da, “Çocukluğumdan beri asansörlere karşı hep ilgim vardı. Liseye başlayacağım zaman bu ilgimi mesleğim olarak görmek istedim. Sektör içerisinde eğitimli biri olarak yer almak istiyorum. Uygulamalı atölye eğitimleri de benim için avantaj. Mezun olduktan sonra görmediğim bir şeyle karşılaşmayacağım” şeklinde konuştu.