İSG Avrasya Mart 2017’de Yapılacak

Yayın Tarihi 1 Eylül 2016 Dürdane Abdal - EWT Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yazdır

“Kaza Önleme, İş Güvenliği ve Risk Yönetimi” alanındaki ürün, teknoloji, ekipman, hizmet ve uygulamaları içeren İSG Avrasya 2017 Fuarı, 16-19 Mart 2017 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek.

3. İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı İSG Avrasya, 16-19 Mart 2017 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek. İş kazalarında dünya sıralamasında ilk üçte yer alan Türkiye için büyük önem taşıyan “Kaza Önleme, İş Güvenliği ve Risk Yönetimi” alanındaki en yeni ürün, teknoloji, ekipman, hizmet ve uygulamalarını bir arada sunacak olan İSG Avrasya 2017’de; başta kişisel koruyucu ekipmanları olmak üzere hijyen ve sıhhi gereçlerden, mobil tıbbi teknoloji ekipmanlarına, ölçüm ve kontrol teknolojilerinden, iş sağlığı ve güvenliği yazılımlarına kadar pek çok yenilik sergilenecek. Özellikle yüksek riske sahip firmalar için büyük öneme sahip olan fuar, geçen yıl olduğu gibi yine Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul ile bitişik salonlarda eş zamanlı olarak düzenlenecek.

Uluslararası Çalışma Örgütü ILO verilerine göre dünyada 3 milyar işgücü bulunduğunu ve her yıl ortalama 270 milyon iş kazası meydana geldiğini vurgulayan İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, bu konuda Türkiye’nin ne yazık ki ön sıralarda yer aldığını söyledi. Aytemur, kaza riskini en aza indirecek teknolojik çözümlerin bir arada sunulacağı İSG Avrasya 2017’nin, başta iş kazalarının en yoğun yaşandığı inşaat, maden, taşımacılık ve metal sanayi sektörleri olmak üzere, işçi çalıştıran tüm firmalar açısından önemli bir buluşma adresi olacağını belirtti.