İki Cadde Yürüyen Merdivenle Nasıl Birleşir?

Yayın TarihiOcak, 2017 Yazdır

Artvin Belediyesinin 2016 yılı içerisindeki vizyon projeleri arasında yer alan yürüyen merdiven törenle hizmete girdi.

Coğrafi yapısı gereği şehir merkezindeki caddeler arasındaki yaya ulaşımının dik merdivenlerle sağladığı Artvin’de Kültür Sokağı projesi kapsamında vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için Cumhuriyet Caddesi’ni Sabit Osman Avcı Caddesi’ne bağlayan 60 metre uzunluktaki mesafe için özel olarak Türkiye’de üretilen ve Türk Markası olan AKE yürüyen merdivenler hizmete açıldı.

AKE yürüyen merdivenleri ile Artvin’e konfor geldi

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe projenin öneminin altını çizdi. Öncelikle Artvin halkının konforunu artırmanın önemini dile getiren Kocatepe, Artvin’in otantik görünümünü kaybetmeden çağdaş kentlerdeki imkânlara sahip butik bir turizm kenti olması gerektiğini vurguladı.

Hep birlikte daha iyiye

1 Temmuz 2016 tarihinde yer keşfi yapılan projede AKE’nin mühendis ve teknik ekip kadrosu titizlikle çalıştı. AKE ekibi, dar ve yaşayan alanda Artvin halkının da motivasyonu ile yürüyen merdivenleri yerine koymayı başardı. Kısa sürede montajı tamamlanan yürüyen merdivenler 29 Eylül 2016 tarihinde hizmete girdi.

AKE Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Keskin “Artvin Belediyesi ve halkının projeye verdiği destek ve önem tüm AKE ailesini mutlu etmiştir. Bu projede yer almaktan çok gururluyuz” diyerek tüm Artvin ailesine teşekkür ettiklerini belirtti.