Fupa Asansörden Yılın İkinci İspanya Gezisi

Yayın TarihiTemmuz-Ağustos, 2018 Ahmet Gügercin Yazdır

Adeta bir gelenek haline gelen Fupa Asansör’ün İspanya ve Fermator gezi organizasyonları kapsamında bu defa Üretici Bayiler 16 – 19 Mayıs tarihleri arasında İspanya’da ağırlandı.

Dört gün süren geziye Iğdır’dan Avelice Asansör, Samsun’dan Özinan Asansör, Tekirdağ Çerkezköy’den Erfa Asansör, İstanbul’dan Aybil Asansör, BSB Asansör, Teori Mühendislik ve E Kaptan firmaları katıldı. Toplamda 26 kişilik gruba 5 kişilik Fupa personeli de eşlik etti.

Tüm gezi her anıyla neşe ve eğlence içerisinde gerçekleşti. Gezi grubu içerisinde tek üretici bayii olmayan Eyüp Kaptan esprili ve neşe dolu dinamik kişiliğiyle geziye renk katan önemli simalardan biriydi.

Gezinin en güzel yanlarından bir tanesi Fermator CEO su Eduard Gomis’ in bu seferki gezinin bir çok kesimin de gruba gösterdiği yakın ilgiydi. Her halinden çok keyif aldığını belli eden Mr. Gomis’ in Eyüp Kaptan’la sohbetleri görülmeye değerdi.

Gezi 3,5 saatlik uçuş sonrası Barcelona Havalimanında başladı. Hoş geldiniz hatıra fotoğrafı çekimi sonrası grup Fermator’ un tahsis ettiği otobüsle tura başladı. İspanya’nın önemli turizm sembollerinden biri olan Mont Serrat Dağı’ndaki tarihi mekanlar ilk duraktı. Bu mekânın grup için en önemli özelliği yaklaşık olarak 15 dakikalık bir teleferik yolculuğu ile ulaşılabiliyor olmasıydı. Barcelona şehrini panoramik olarak yaklaşık 1200 m yükseklikten izlemek ve yine yaklaşık 600 yıl önce inşa edilmiş olan o tarihi mekânların içinde dolaşmak çok keyifliydi. Yine aynı teleferik yolculuğu ile geriye dönüşün ardından grup ünlü Canamad Restoranı’nda keyifli bir öğle yemeğinin ardından ilk konaklamanın yapılacağı Salou kentine doğru yola çıktı.

İkinci gün grup Fermator DMT fabrikasını gezme imkânı buldu. Fabrikada yine ikramlar ve misafirperverlik üst düzeyde idi. FUPA A.Ş. Satış & Pazarlama Direktörü Ahmet Gügercin ve Yönetim Kurulu üyesi Can Latif’ in sunumları sonrası Grup DMT fabrikasının tüm şeffaflığı içinde teknik bir gezi yaptı . Misafirler Fermator’un DMT fabrikasında yüksek otomasyonlu ve dâhili birimleri tarafından geliştirilen ERP sistemleri ile desteklenen ileri düzey kalite kontrol, üretim, Ar & Ge ve test süreçlerini yakından inceleme fırsatı bulup, Fermator’un Compact ve Elite serileri hakkında bilgi sahibi oldu.

Fermator DMT fabrika gezisi sonrası Mas Folch Restoran’da uzun ve bol sohbetli bir öğle yemeği sonrası Fermator Technolama fabrikasının ziyareti gerçekleştirildi. Misafirler Fermator’un Technolama fabrikasında yeni geliştirilen Premium serisi, özel üretim yuvarlak kapıları, alttan sürüşlü özel cam kapıları, yüksek derece yangın dayanımlarına sahip standart dışı kapıları inceleme fırsatı buldu ve Fermator’un A’dan Z’ye Asansör otomatik kapıları konusunda pazara yüksek teknolojili ama rekabetçi ürünler sunabildiğine şahit oldu. Fermator üst yönetiminin çok yakın ilgili olduğu fabrika gezisi, tamamı sektör üyesi olan misafirleri oldukça etkiledi. Günün sonunda Salou’ya dönen grup aynı akşam Fermator üst yönetiminin de katılımıyla yine bol sohbetli ve eğlenceli bir akşam yemeği yedi.

Üçüncü gün başta La Sagrada Famillia Bazilikası olmak üzere Gaudi’nin muhteşem eserleri ile Barselona’nın ünlü ve tarihi mekânlarını ziyaret eden grup, ertesi gün muhteşem anılar eşliğinde İstanbul’a döndü.