ENOSAD, Win Eurasia Metalworking Fuarı Ziyaretçilerini “Robot Teknolojileri” İle Buluşturdu

Yayın TarihiNisan-Mayıs, 2017 Yazdır

WIN EURASIA Fuarlarının 1’inci Fazı “WIN EURASIA Metalworking 2017”de Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD), desteğiyle bu yıl da bir “Robot Zirvesi” düzenledi.

Türkiye sanayiini ve gelişen teknolojilerini global platforma tanıtmayı amaçlayan etkinlikte, insan-makine işbirliğinin yanı sıra imalat sanayiinde dijitalleşmenin de önemi vurgulandı. 9 – 12 Şubat 2017 tarihleri arasında düzenlenen etkinlik, ENOSAD Başkanı Dr. Hüseyin Halıcı’nın, ‘açılış Töreni’nde yaptığı konuşmayla start aldı. Halıcı, fuar hakkında “WIN Fuarı özellikle bizim endüstriye hizmet veren firmalarımız, metal işleme yapan makineciler ve imalat sektöründe çalışan diğer firmalar için çok önemli bir platform, hem katılımcıları hem de ziyaretçileri birleştiren önemli bir fuar. Metal işleme yapan firmaların, imalatçıların endüstriye inanılmaz katkıları var, endüstrinin gelişimini etkileyen en önemli kurum ve kuruluşlar. Bunun için de bu fuardaki katılım çok önemli” şeklinde görüşlerini açıkladı.

ABB, E3TAM, EMF MOTOR, ENTEK OTOMASYON, FESTO, GÜNMAK, HKTM, LEUZE, MITSUBISHI ELECTRIC, NACHI, OMRON, PILZ, SCHNEIDER ELECTRIC, SCHUNK, SERVO KONTROL, SEW-EURODRIVE, STAUBLI ve YASKAWA’ dan oluşan 18 ENOSAD üyesi firmanın canlı robotik uygulamaları ile yer aldığı ve ENOSAD desteğiyle organize edilen “ROBOTICS FORUM” özel alanında, ziyaretçiler, imalat süreçlerinde uygulanan en yeni robotik teknolojileri görme ve aynı zamanda forum alanında üye firmaların ileri robotik uygulamaları, Endüstri 4.0 gibi imalat endüstrisindeki yeni trendlere odaklanan çeşitli konularda verdikleri seminerleri dinleme fırsatı buldular.

“ROBOTICS FORUM” özel alanında gerçekleşen seminerler kapsamında, ENOSAD Başkan Yardımcısı Sedat Sami Ömeroğlu, büyük ilgi gören “Endüstri 4.0” konulu seminerinde, “Akıllı Kestirimci Bakımın Endüstri 4.0’ın en önemli konularından biri olduğunu” vurguladı.