Arap Yatırımcılar Yeni İşbirlikleri İçin Türk Firmalarıyla Buluştu

Yayın TarihiOcak-Şubat, 2019 Yazdır

Türk-Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP)'nin düzenlediği, 5'inci Türk- Arap Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri, İç Mimari, Mobilya Fuarı ile 2'nci Türk Arap Gayrimenkul Proje Yatırım ve Finansman Fuarı 20-22 Kasım 2018 tarihleri arasında Hotel Pullman İstanbul Airport and Convention Center’da gerçekleştirildi.

Yaklaşık 15 ülkeden bin 500’ü aşkın Arap yatırımcının katıldığı fuarların açılışını ise TÜRAP Derneği Genel Başkanı Sabuhi Attar ile iş adamları birlikte yaptı.

Açılışta konuşan ve Türk yatırımcıların Arap ülkelerine yatırım imkânlarıyla ilgili de bilgi veren TÜRAP Başkanı Sabuhi Attar, Geçen yıldan farklı olarak fuarın, katılımcı firmaların konutlarının da Arap ülkelerinde satışına aracılık edeceğini söyledi. Attar, "Türk yatırımcı için en önemli noktalardan biri teknoloji. Böylece hem Türk teknolojisini Arap ülkelerine biz götürebiliriz hem de ihracatımızı geliştirebiliriz" ifadelerini kullandı.

Yerli ve yabancı katılımcıların fuar alanında kurdukları stantlarında ürünlerini sergileyip ikili görüşmeler yapma fırsatı bulduğu organizasyona, Asansör Sektöründen de Merih Asansör, SRL Asansör ve Yükseliş Asansör katıldı.