Ankara’nın Simgelerinden Atakule’de Otis İmzası

Yayın TarihiEylül-Ekim, 2017 Yazdır

Ankara’nın sembol yapılarından biri olan Atakule’nin asansör ve yürüyen merdivenleri, Otis Türkiye tarafından yenilendi. Emniyetli ve hızlı yeni nesil üniteler ile enerji tüketimi de yüzde 50 düştü.

Otis Türkiye, başkentin ilk alışveriş merkezi olan Atakule’de, Türkiye’de ilk olan 125 metrelik seyir kulesi ve döner platformu ile kentsel çekim merkezi haline gelen Atakule’nin, yenilenen asansörleri, saniyede 2,5 metre mesafe kat ediyor.

Atakule GYO tarafından tamamen yenilenen Ankara’nın simgelerinden Atakule’de; 9 adet ‘Gen2’ asansör, 125 metre seyir mesafeli 2 adet kule asansörü ve 2 adet hidrolik yük asansör ünitesi yeniden kuruldu. Alışveriş merkezindeki 10 adet yürüyen merdiven ünitesi de misafirlerin konforu ve emniyeti için komple yenilendi. Otis Türkiye’nin bu projeye özel ürettiği asansör ve yürüyen merdiven üniteleri ile Atakule’deki ulaşım daha hızlı ve güvenli hale geldi.

Yüzde 50 daha az enerji tüketimi

Yeni nesil asansör ve yürüyen merdiven üniteleri ile alışveriş merkezlerindeki ulaşım yoğunluğunu önemli ölçüde rahatlattıklarını belirten Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Ankara’nın kalbinde yer alan prestijli bir yapı olan Atakule’nin asansör ve yürüyen merdivenlerini, Otis Türkiye’nin hayata geçirdiği yenilikçi üniteler ile tamamen yeniledik. Atakule’de kullandığınız ‘Gen2’ kayış sistemli ve makine dairesiz asansör ünitesi, enerji tasarrufu sağlayan yeni nesil asansörlerin en güzel örneklerinden biridir” dedi.

Otis’in yeni nesil teknolojileriyle donatılmış ‘Gen2’ kayış sistemli ve makine dairesiz asansör grubu, enerji tüketimini yüzde 50’ye kadar düşürüyor. ‘Gen2’ asansör ünitesi, yassı kayışları ve dişlisiz makinesi sayesinde yağlama gerektirmeden temiz bir kullanım sunuyor.