69'uncu NAEC Kongresi ve 2018 Fuarı

Yayın TarihiOcak-Şubat, 2019 Angela C. Baldwin, Caleb Givens and John Dimaio Yazdır

Büyük bir katılım ve Atlantic City'de geçirilen güzel zamanlar

Ulusal Asansörcüler Derneği (NAEC) tarafından her yıl düzenlenen kongrenin 69'uncusu ve 2018 Fuarı, 24-27 Eylül tarihlerinde Atlantic City şehrinde gerçekleştirildi. Etkinliğin 2017 yılında Irma Kasırgası nedeniyle Orlando’dan bu şehre kaydırılmasının ardından, Atlantic City Kongre Merkezi ve Sheraton Atlantic City olarak söz konusu organizasyona ikinci kez ev sahipliği yaptılar. Bu yılki kongre ve fuarın New Jersey’in Atlantik kıyısında yer alan ve sahil şeridi, plajları ve kumarhaneleriyle meşhur popüler tatil kenti için planlanması uzun süredir devam ediyordu. Bu yıl, Atlantic City ve civarında çoğunlukla açık havanın hüküm sürdüğü, kalabalık ve her tarafı saran bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Hafta başındaki bolca alkollü içkinin, nefis yemeklerin sunulduğu ve kumarhane oyunlarının yer aldığı 1920'lerin Boardwalk temasıyla düzenlenen Karşılama Resepsiyonundan enfes tatlılar, fotoğraf standı ve karikatür çizen sanatçılarla dopdolu EESF (Elevator Escalator Safety Foundation- Asansör ve Yürüyen Merdivenler Güvenlik Vakfı ) Partisine, ilerleyen günlerdeki Throwback Plaj Partisi ve Akşam Yemeğinden “Wild, Wild West” Dregs Partisine kadar pek çok eğlence de Organizasyon içinde yer aldı.NAEC personelinin yaratıcılığı, Atlantic City şehrini çekim alanı içine almışken organizasyon çok sayıda NAEC üyesince ve sektörün geneli tarafından başarılı bulunan bir yıla uygun bir kutlama gibiydi.

Her ne kadar güzel zamanlar bütün haftaya yayılmış olsa da, özellikle iki günlük fuarda kurulan birçok ağ oluşumu ve verilen eğitim ile birlikte daha çok iş ilişkisi kuruldu.

Etkinlik Haftası pazartesi günü, geleneksel olduğu üzere, saygın golf kulübü Seaview’de düzenlenen resmi golf turnuvası ile başladı. Akşamında ise katılımcılar, Karşılama Resepsiyonu ve EESF Partisinde, eski arkadaşlarıyla tekrar tanışıp kaynaşma, yeni temaslar oluşturma ve genel olarak hoşça vakit geçirip eğlenme şansı buldular. Her iki partide de mükemmel bir katılım vardı ve eğer çıkan ses bir gösterge ise aktiviteler, ilgi çekici ve heyecanlı sohbetleri teşvik etmişti. İlk gün kongre adına verimli bir açılış ve haftanın diğer günleri için de iyi bir işaret olmuştu.

Salı günü sabah kahvaltısını, NAEC Başkanı Craig Zomchek başkanlığındaki Genel İş Toplantısı izledi. Zomchek, NAEC'in gelecekteki doğrultusu ile ilgili, özellikle de 28 yıldır Derneğe hizmet veren Witham'ın Şubat 2019'da "geriye çekilmesi" ve yarı zamanlı Finans Direktörü Faye Carter- Powell'ın tamamen emekli olması hususlarından bahsetti. Ayrıca yeni eğitim programlarına verilen önemi ifade etti. Genel İş Toplantısını, yüklenici, tedarikçi ve diğer paydaş oturumları izledi. Bütün bu oturumlarda katılım yüksekti ve her grubu ilgilendiren çok sayıda konu tartışıldı.

Öğle yemeğinden sonra, programa Yuvarlak Masa Toplantılarıyla devam edildi. Birçok katılımcı, ele alınan pek çok farklı konuda bilgi sahibi olmak için toplantıdan toplantıya koştu.

Fuar ise Atlantic City Kongre Merkezi'nde çarşamba sabahı açıldı. 2.800'den fazla katılımcı ve çok sayıda fuar iştirakçisi ile tamamen dolu olan fuarda enerji iki günlük etkinlik boyunca hep üst seviyelerde seyretti. Witham’ın ifadesiyle fuar “katılımcılara asansör sektöründeki mevcut iş ortamıyla ilgili daha fazla bilgi vermenin yanı sıra, onlara rekabet avantajı sağlayacak yeni ve yaratıcı ürün ve hizmetleri keşfetmeleri konusunda da olanaklar sunmaktadır.” Birçoğu daimi eğitim kredisi sağlayan eğitim oturumları da Çarşamba ve Perşembe günleri fuar salonunun içinde yer alan iki fuar pavyonunda gerçekleştirildi.

Yoğun bir temponun ardından gün, Kokteyl Resepsiyonu, Throwback Beach Party ve Akşam Yemeği ile sona erdi.

Zomchek, Perşembe sabah düzenlenen Ödül Dağıtım Kahvaltısı'na başkanlık ederken, süresi biten yönetim kurulu üyeleri de dahil olmak üzere, geçtiğimiz bir yıl boyunca NAEC'e değerli zaman ve enerjilerini vermiş olan kişileri takdim etti.

Stant Ödüllerinin sahipleri:

  • En İyi Tekli Stand—Vator Accessories
  • En İyi Çoklu Stand—Quad Cities Safety
  • En İyi Ada Stand—Wurtec
  • NAEC Özel Ödülü—The Peelle Co.
  • Montajcının Seçimi Ödülü—GormanCo., Inc.

Daha sonra Bret Abels tarafından törenle yeni üye yöneticiler tanıtıldı.2018-2019 Yönetimi şu isimlerden oluşuyor:

  • Başkan—Gary Schuette (MidwestElevatorCo. Inc.)
  • Başkan Yardımcısı—Don Gelestino (Champion Elevator)
  • Sekreter—JohnDodds(Kencor, Inc.)
  • Mali İşler Sorumlusu —L.J.Blaiotta (Columbia Elevator)

NAEC’in en prestijli ödülü olan William C. Sturgeon Seçkin Hizmet Ödülünü vermesi için Doug Witham sahneye davet edildi. Burch, ödülün kendisi için hoş bir sürpriz olduğunu belirterek “Asansörcü olmayı seviyorum. Her gün işe gitmeyi çok seviyorum. Bill Sturgeon'u tanıdığım için çok şanslıydım. Bu ödülün onun adıyla verilmesini gerçekten hak ediyordu ve ben onun adıyla verilen bu ödülü almaktan dolayı onur duyuyorum.”

Kahvaltıyı kapatmak üzere, konuşma sırası Zomchek'ten alkışlar eşliğinde yeni Başkan Schuette'e geçti. Katılımcılara, o gece Dregs Party’e katılmaları hatırlatılsa da, ilgi çoktan gelecek yıl 16-19 Eylül tarihlerinde Michigan,Grand Rapids'de düzenlenecek olan 2019 kongresine kaymıştı.