TÜM HABER YAZILARI

TASFED Üçüncü Akademisini Kayseri’de Açtı

Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyonu (TASFED) Millî Eğitim Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında daha önce Ankara ve Eskişehir’de Meslek liseleri bünyesinde açtıkları Asansör Akademilerinin üçüncüsünü 11 Kasım 2021 tarihinde Kayseri Ayşe Baldöktü Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde açtı.

Devamı için...

Asansör Sektörü Raporu 2021 Yayımlandı

Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanlığı tarafından Asansör ve Yürüyen Merdiven sektörüne ait bilgi, veri ve değerlendirmelerin yer aldığı ‘Asansör Sektörü Raporu 2021’ yayımlandı.

Devamı için...

Avrasya Asansör Fuarı Ziyaretçi Akınına Uğradı

CNR Holding tarafından organize edilen ve Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyonu (TASFED) ile Tüm Asansör Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TASİAD) tarafından desteklenen Avrasya Asansör Fuarı 1-4 Aralık 2021 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) düzenlendi.

Devamı için...

Gebze – Darıca Metro Hattı’nın Dikey Taşıma Üniteleri AKE Tarafından Tedarik Edilecek

Antalya Merkezli AKE, Kocaeli Gebze- Darıca Metro Hattı projesine 108 yürüyen merdiven, 10 yürüyen bant ve 47 asansör üretmek üzere toplam 165 ünitelik bir anlaşma imzaladı.

Devamı için...

İzmir’de Yangın ve Deprem Sempozyumu Gerçekleşti

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve TMMOB’ye bağlı Odalar ile birlikte düzenlediği Uluslararası Katılımlı Yangın ve Deprem Sempozyumu ve Sergisi, 30 Eylül-1 Ekim 2021 tarihlerinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşti.

Devamı için...

Egeli Asansörcüler Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (EAYSAD), pandemi nedeniyle uzun süredir erteledikleri, üyelerle bir araya gelinen geleneksel kahvaltı buluşmasını 2 Ekim 2021 tarihinde geniş bir katılımla gerçekleştirdi.

Devamı için...

Gündem Belirlemek

26. Ukrayna Uluslararası Asansör Kongresi asansör sektörünün yeniden canlandırılmasını hedefliyor.

Devamı için...

Yüksek Yapıların Yenilenmesi

CTBUH Türkiye, 8 Eylül 2021 tarihinde çevrimiçi olarak Zoom üzerinden “Yüksek Yapıların Yenilenmesi” konulu bir webinar düzenledi.

Devamı için...

Asansör Sektörü ‘Lift Experts’ Day’ Etkinliğinde Buluştu

Asansör Sektörü ‘Lift Experts’ Day’ Etkinliğinde Buluştu

Devamı için...

Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 11 Temmuz 2021 tarihinde 31538 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamı için...

Planlı İmar Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 11 Temmuz 2021 tarihinde 31538 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamı için...

ANASDER’den Sektörel Sorunların Çözümü için İki Önemli Ziyaret

Anadolu Asansörcüler Derneği (ANASDER) temmuz ayı içerisinde Ankara Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf İnce’yi ve Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir’i makamında ziyaret etti.

Devamı için...

Otis Türkiye ve Çelikray İSO İkinci 500 Listesinde

İstanbul Sanayi Odası (ISO) tarafından 'Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu - 2020'nin sonuçları açıklandı.' İSO Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020 araştırmasına göre, ikinci 500'ün 2020 yılındaki üretimden net satışları yüzde 21, 7 artarak 191, 1 milyar TL'ye yükseldi.

Devamı için...

Atik; Yurt Dışı Pazarlarda Etkinliğimizi Artırmalıyız

Asansör Sanayicileri Derneği (BURSAD), 5 Ağustos 2021 tarihinde düzenlediği kahvaltı organizasyonu ile Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyonu (TASFED) ve BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök’ü ağırladı.

Devamı için...

Ihlara Vadisine, Cam Teras, Asansör ve Teleferik Yapılacak

Aksaray’ın Güzelyurt ilçesindeki “Kapadokya’nın İncisi” olarak da adlandırılan Ihlara Vadisi’ne cam teras, asansör ve teleferik yapılması planlanıyor.

Devamı için...

Kayseri’de Asansör ve Yürüyen Merdivenler Uzaktan İzleniyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yaya alt ve üst geçitleri, pasajlar ve tramvay duraklarında bulunan 51 adet yürüyen merdiven ile 18 adet asansörü 88 kamera ile tek bir merkezden kontrol edilmesine imkân sağlayan Uzaktan İzleme Merkezi’ni (UZİMER) hayata geçirdi.

Devamı için...

Çayın Lezzeti Kone İle Yükseliyor

Çaykur’un Rize’de yapımını tamamladığı yeni paketleme fabrikasının asansörleri KONE tarafından tedarik edildi.

Devamı için...

TASFED’den “Asansör Güvenlik Ekipmanları Test ve Geliştirme Merkezi”ne Tam Not

Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyonu (TASFED), asansör güvenlik komponentleri grubunda testlere başlayan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (BTSO MESYEB) bünyesinde kurulan “Asansor Güvenlik Ekipmanları Test ve Geliştirme Merkezi”ni 5 Ağustos 2021 tarihinde yerinde inceledi.

Devamı için...

Asansör Sektörünün İhracat Liderleri Belli Oldu

Makine İhracatçıları Birliği, tarafından yayımlanan ihracata dair verilerin paylaşıldığı ‘Büyüme Makinesi’ bülteninin son sayısında Türkiye Asansör Sektörünün ihracat devleri açıklandı.

Devamı için...

Metroplast, Anadolu’da Eğitim Seminerlerine Başladı

Asansör Güvenlik Komponentleri alanında üretim yapan Metroplast Asansör, ülke genelinde doğru fren montajı ile alakalı hem eğitim hem de farkındalık yaratmak amacıyla bir dizi eğitim seminerinin ilkine 25 Haziran 2021 tarihinde Diyarbakır’da start verdi.

Devamı için...

TASİAD, 2 Meslek Lisesinin Atöylelerini Yenileyecek

Tüm Asansör Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TASİAD), İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ocak 2021 tarihinde imzaladığı Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında Haydarpaşa MTAL ve İMMİB Erkan Avcı MTAL’nin laboratuvar ve atölyelerini yeni teknoloji asansör sistemleri ile donatacak.

Devamı için...

TASFED’de Tüzük Değişikliği: Yeni Yönetim Üç Yıl Görev Yapacak

Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyonu’nun (TASFED) 5’inci Olağan Genel Kurulu, 26 Haziran 2021 tarihinde federasyonun genel merkezinde gerçekleştirildi.

Devamı için...

Arkel, TET 2020 Onur Listesine Giren İlk Asansör Firması Oldu

Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği (TET), Türkiye’de elektrik-elektronik sektöründe 2020 yılında en çok ihracat yapan firmaları açıkladı. Beyaz eşya alt grubunun liderliği göğüslediği alanda bu yıl asansör sektöründen Arkel’de ilk 100 firma listesinde yer aldı.

Devamı için...

Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı, İkinci Defa Ertelendi

Alanında dünyanın üç büyük ihtisas fuarından birisi olan Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’nın 17’nci buluşması 10-13 Mart 2022 tarihlerine ertelendi.

Devamı için...

Aybey Elektronik, AE-SMART’ı Satışa Sundu

Asansör kumanda sistemleri alanında üretim yapan Aybey Elektronik, Ar-Ge çalışmalarını tamamladığı Monoblok Asansör Kumanda Ünitesi AE-SMART’ı satışa sundu.

Devamı için...

Metroplast Dişlisiz Motor Üretimine Başladı

Metroplast Asansör’ün 2019 Avrasya Asansör Fuarında tanıtımını yaptığı dişlisiz motor grubunun uzun süren Ar&Ge ve test çalışmaları neticesinde seri üretim ve satışı başladı.

Devamı için...

Interlift Fuarı 2022 Yılına Ertelendi

Koronavirüs salgınının insan sağlığı ve ekonomi üzerindeki etkisi nedeniyle asansör ve yürüyen merdiven sektörünün en büyük fuarı Interlift, 26-29 Nisan 2022 tarihine ertelendi.

Devamı için...

43’üncü Yapı Fuarı’na Ziyaretçilerin İlgisi Büyüktü

Dünya’da alanındaki en büyük beş fuardan biri olan Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı Yapı–Turkeybuild Istanbul Fuarı yoğun pandemi önlemleri ve ülkeler arası seyahat zorluklarına rağmen 6-9 Nisan 2021 tarihinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Devamı için...

AKE Asansör, İkinci MEP Eğitimlerine Başladı

Üniversiteden yeni mezun olmuş genç mühendislere kapılarını açan AKE Asansör ve Yürüyen Merdiven şirketi, 2020 yılının Ağustos ve Kasım ayı süresince gerçekleştirdiği Meslek Edindirme Projesi’nin (AKE-MEP) ikincisine şubat ayı itibariyle başladı.

Devamı için...

İnşaat Malzemeleri Sanayisinde Maliyetler Yükselmeye Devam Ediyor

Türkiye İnşaat Malzeme Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi ve Dış Ticaret Endeks’ine göre maliyetler düşen döviz kuruna rağmen yükseliyor.

Devamı için...

Mitsubishi Electric 100’üncü Yaşını Kutluyor

Fabrika otomasyonu sistemlerinden endüstriyel ve kolaboratif ileri robot teknolojilerine, CNC mekatronik sistemlerden asansör ve yürüyen merdivenlere, klimadan taze hava cihazlarına, veri merkezi soğutma sistemlerinden izleme ve yönetim sistemlerine kadar pek çok alanda teknolojiler geliştiren Mitsubishi Electric, 2021 yılında bir asırdır faaliyetlerini sürdürmenin gurunu yaşıyor.

Devamı için...

Armatörlere Ödenen Demuraj, Ardiye ve Navlun Ücretlerinin Toplamı Malın Değerini Geçti

Pandemi nedeniyle dünya genelinde mal satışında yaşanan daralma deniz ticaretini de etkiledi. Gemilerin ve konteynerlerin büyük kısmının Çin ve ABD’de demirlemesiyle navlun bedellerinde yüzde 300’e varan artışlara neden olurken, aynı durum demuraj ve ardiye fiyatlarında da yaşandı.

Devamı için...

Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi thyssenkrupp Asansör Tarafından Donatıldı

thyssenkrupp Asansör, İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi’nin yürüttüğü İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında yeniden inşa edilen Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi’nin 22 asansör ve 6 yürüyen merdiven kurulumunu tamamladı.

Devamı için...

Prysmian Group EHC Global Alımını Tamamladı

İtalya Milan menşeli Prysmian Group 8 Ocak’ta “Prysmian’ın Draka Asansör işine önemli bir katkı” olarak EHC Global’i satın aldığını duyurdu.

Devamı için...

Yeni ISO Standardı Onaylandı

ISO/TC 178 başkanı ile ISO 8100-32:2020’nin “Birleşmiş Milletler standardizasyonu” yayını üzerine bir görüşme.

Devamı için...

Ametal’den Yeni Üç Tip Elektronik Yük Ölçme Sistemi

Komple asansör sistemleri ve komponent üretim ve satışı yapan Ametal, asansör kabininde taşınan yükü tespit etmeyi sağlayan yeni ürünü LWS 3FE Elektronik Yük Ölçme Sistem’ini tanıttı.

Devamı için...

thyssenkrupp Yeni Nesil Engelli Merdiven Asansörü S200’ü Duyurdu

Uluslararası üne sahip Pearson Lloyd tasarım ofisi tarafından tasarlanan, thyssenkrupp Elevator’un Hollanda’daki son teknoloji fabrikasında üretilen yeni nesil merdiven asansörü S200, İnce görünüm ve sofistike tasarım ile her mekâna uyum sağlayacak şekilde dizayn edildi.

Devamı için...

Mitsubishi’nin Güvenlik ve Enerji Tasarrufuna Odaklı Yeni Yürüyen Merdiveni

Tokyo merkezli Mitsubishi Electric Corp. Aralık 2020’de önceki modellere göre önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlarken yolcu güvenliğini artıracak şekilde tasarlanan U Serisi yürüyen merdivenleri piyasaya sürdüğünü duyurdu

Devamı için...

thyssenkrupp Asansör Üçüncü Metro Hattı Projesinin de Tedarikçisi Oldu

Daha önce İstanbul’daki İki Büyük Metro Hattı projesi olan Ataköy-İkitelli Metrosu ve Kirazlı-Bakırköy İDO Metro hatlarının asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen bant tedarikçisi olan thyssenkrupp Asansör, Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı projesinin de tedarikçisi oldu.

Devamı için...

Emlak Konut GYO Asansör Şirketi Kurdu

Emlak Konut GYO, “Emlak Konut Asansör Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.” adında kurduğu yeni şirketi Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu.

Devamı için...

Asansör Sektörü Raporu 2020 Yayımlandı

Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanlığı tarafından Asansör ve Yürüyen Merdiven sektörüne ait bilgi, veri ve değerlendirmelerin yer aldığı ‘Asansör Sektörü Raporu 2020’ yayımlandı

Devamı için...

AKE, MEP Eğitimleri Kapsamında Genç Mühendisleri İstihdam Etti

Üniversiteden yeni mezun olmuş genç mühendislere kapılarını açan AKE Asansör ve Yürüyen Merdiven şirketi, 4 ay önce başlattığı Meslek Edindirme Projesi (AKE-MEP) kapsamında 16 yeni mezun mühendisi geçtiğimiz ay kadrosuna kattı.

Devamı için...

TÜBİTAK, 2021 Ar-Ge Destekleri İçin Başvurular Başladı

TUBİTAK, Küçük ve Orta büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) ölçeğindeki kuruluşların başvuru yapabilecekleri 1501- Sanayi Ar-Ge Destek Programı ve 1507-KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı 2021 yılı 1. Çağrısı’nı yaptı. Bu kapsamda firmaların, proje esaslı araştırma- teknoloji geliştirme ve yenilikçilik faaliyetlerinin desteklenmesi sağlanacak.

Devamı için...

Geleceğin Şehirlerini Neler Şekillendiriyor?

CTBUH Türkiye (Council on Tall Buildings and Urban Habitat-Yüksek Binalar ve Kentsel Yaşam Alanı Konseyi) tarafından düzenlenen ‘Geleceğin Şehirlerini Neler Şekillendiriyor?’ başlıklı webinar, 5 Kasım 2020 tarihinde kapsamlı bir içerikle izleyicileriyle buluştu.

Devamı için...

ASFED Toplantısı Online Olarak Gerçekleşti

Kovid-19 önlemleri kapsamında Mart 2020’den itibaren aylık toplantılarını aralıklarla gerçekleştirebilen Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), uzun süre sonra en geniş katılımlı Olağan Yönetim Kurulu toplantısını 17 Kasım 2020’de online olarak gerçekleştirdi.

Devamı için...

Yükseliş Asansör, Fabrikasının Son Etabını Hizmete Aldı

Yükseliş Asansör, Fabrikasının Son Etabını Hizmete Aldı

Devamı için...

Elevator World 2020 Fotoğraf Yarışması

Dikey taşıma sektörü ultraviyole ışıkla sterilizasyon sistemlerinden temassız aplikasyonlara kadar salgına hayranlık uyandırıcı bir şekilde karşılık verdi ve diğer yenilikler de baş döndürücü bir hızla piyasaya sürülmeye devam ediyor.

Devamı için...

İstanbul’un Başlıca Sanat Kurumlarından Arter’in Yük ve Araç Asansörleri Pera Mühendislik’ten

Bir Vehbi Koç Vakfı kuruluşu olarak İstiklal Caddesi’ndeki binasında 2010-2018 yılları arasında faaliyet gösteren Arter’in, Dolapdere’deki yeni binası 13 Eylül 2019 yılında faaliyete geçti.

Devamı için...

Pandemi Hastanesinde Salgın Sırasında Modernizasyon

Marmara Üniversitesi Başıbüyük Ek Hizmet Binası, 7 Nisan 2020 tarihinde 'pandemi' hastanesi olarak hizmete açıldı. Başıbüyük Pandemi Hastanesi’nin 24 adet asansörünün bakım, onarım ve modernizasyon işleri, ise Cersan Asansör’e verildi.

Devamı için...

Asansör Sektörü İkinci Covid-19 Anket Sonuçlarının Analizi

Elevator World Inc., Alman Asansör Derneği VFA Interlift e.V., fuar organizatörü AFAG ve Credit Suisse’in katkılarıyla, sektörün mevcut durumu ve COVID-19 salgınının piyasa üzerindeki beklenmedik etkilerine yönelik olarak asansör sektörü temsilcileri arasında düzenlenen ikinci anketin sonuçları açıklandı.

Devamı için...

İstanbul’daki İki Büyük Metro Hattının Asansör ve Yürüyen Merdivenlerini thyssenkrupp, Tedarik Edecek

thyssenkrupp Asansör, Ataköy-İkitelli ve Kirazlı-Bakırköy İDO metro hatlarının asansör ve yürüyen merdiven ihalelerini aldı. Firma, bu iki yeni metro hatları için toplam 71 asansör, 216 yürüyen merdiven ve 6 yürüyen bant ile mobilite çözümü sağlayacak.

Devamı için...

Türkiye ASFED’in, Kayseri Mesaisi

Pandemi sebebiyle, iki ayda bir düzenli olarak gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantılarına ara veren Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyonu (Türkiye ASFED), 4 Eylül 2020’de Kayseri’de toplandı. Federasyon ayrıca, Kayseri Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (KAYSAD)’nin ev sahipliğinde Kayserili sektör temsilcileri ile de bir araya geldi.

Devamı için...

Asansör PGD Yönetmeliği Yayımlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, 16 Ekim 2020 tarihinde, 31276 sayılı Resmî Gazete’de yeni “Asansör Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliği” yayımlandı.

Devamı için...

TUBİTAK Desteğiyle Elektrikli Asansör Motoru Üretildi

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), TÜBİTAK’ın da desteği ile yüksek enerji verimliliğine sahip dişlisiz asansör motoru üretildiğini duyurdu.

Devamı için...

Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Arasına Giren Tek Asansör Firması OTIS Oldu

İstanbul Sanayi Odası (İSO), ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019’ listesini açıkladı. Otis Türkiye, beşinci kez girdiği Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu (İSO 500) listesindeki tek asansör firması oldu.

Devamı için...

AR-GE Harcaması Yapan Firmalara Vergi İndirimi Desteği

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, proje bazlı devlet yardımından yararlanan yatırımcı firmaların, Ar-Ge faaliyetlerine kaynak ayırmalarını teşvik etmek amacıyla düzenlemeye gitti. Bu kapsamda yatırımlara Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararı 28 Haziran 2020 Tarihli Resmî Gazete’de yayımlandı.

Devamı için...

AKE’den Deneyimsiz Genç Mühendislere Yönelik İstihdam Garantili Eğitim

Antalya Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet yürüten AKE Asansör, 25’inci yılında “Genç Mühendislere İstihdam Garantili Meslek Eğitimi AKE MEP Projesi” ile yılda 40 mühendise eğitim ve iş imkânı sunuyor.

Devamı için...

AYSKAD, Aydınlı Öğrencilerin Görsel ve Uygulamalı Eğitim Almaları için İlk Adımı Attı

Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi İş Kadınları Derneği (AYSKAD), Aydın, Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde eğitim gören öğrencilerin görsel ve uygulamalı eğitim almalarını sağlamak amacıyla okulun dış cephesine 2 duraklı, dişlisiz, çelik konstrüksiyonlu ve görsel eğitim alanlı bir asansör sistemi kuruyor

Devamı için...

Asansör Sektörü Covid-19 Anket Sonuçları Analizi

Elevator World Inc., Alman Asansör Derneği VFA Interlift e.V., fuar organizatörü AFAG ve Credit Suisse’in katkılarıyla, sektörün mevcut durumu ve Covid-19 salgınının piyasa üzerindeki beklenmedik etkilerine yönelik olarak asansör sektörü temsilcileri arasında düzenlenen anketin sonuçları açıklandı.

Devamı için...

Omarlift Türkiye, Yeni Ürün Tanıtımını Ankara’da Gerçekleştirdi

Hidrolik asansör sistemleri üretiminde faaliyet gösteren İtalyan Merkezli Omarlift yeni ürünü Ekeltronik Valfli Akıllı Hidrolik Pompa Ünitesinin tanıtımını 5 Ağustos 2020 tarihinde Ankara Temelli Başkent Organize Sanayi Bölgesindeki Omar Asansör’ün yeni fabrikasında yaptı.

Devamı için...

Cennet ve Cehennem Obrukları

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan Cennet Cehennem Ören Yeri Cennet Obruğu Asansör Projesi, EAS Asansör tarafından tamamlandı.

Devamı için...

Türkiye ASFED, PGD Yönetmeliği için Hazırladığı Raporu Bakanlığa Sundu

Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyonu, Çelişkili durumların ortadan kaldırılabilmesi amacıyla Piyasa Gözetim ve Denetim Yönetmeliği’nde (PGD) düzenlemeye giden Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na, 18 Haziran 2020 tarihinde görüşlerini bir rapor halinde sundu.

Devamı için...

ASTEK’te Yer Alan Asansör Sektör Derneği Üye Sayısı 5’e Çıktı

Asansör Teknik Komitesi’nin oluşumu, Görevleri ve Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Tebliğ’deki yeni düzenleme 23 Mayıs 2020 tarihinde 31135 sayılı Resmî Gazetede yayınlandı.

Devamı için...

Çağın Asansör’den Tam Panoramik Kabin İmalatı

Asansör imalatındaki tecrübesini, yeni ve özgün tasarımlarıyla birleştiren Çağın Asansör, tasarlayıp ürettiği yeni tam panoramik kabin ile dikkat çekiyor.

Devamı için...

Ametal’den Antivandal Butonlar

Sektörün önde gelen komple asansör sistemleri, komponent üretimi ve satışı gerçekleştiren Ametal, vandalizme karşı üst düzey dayanıklı yapıları olan iki tip butonu ile sektörün ihtiyacını karşılıyor.

Devamı için...

İlerleme Kaydetmek

Afrika, Brezilya, Çin, Almanya, İtalya, Hindistan ve ABD’deki Sektör Çalışanları COVID-19 ile ilgili görüşlerini paylaşıyor.

Devamı için...

Üçüncü Asansör Akademisi için Sona Yaklaşıldı

Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyonu’nun (Türkiye ASFED), ve üye derneklerinden Kayseri Asansörcüler Derneği’nin (KAYSAD) birlikte organize ettiği “Kayseri Türkiye ASFED Asansör Akademisi”nin Eylül 2020 tarihinde açılması için çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Devamı için...

Koronavirüs Zamanında Asansör Teknolojisi

Standartların ele alındığı Heilbronn Asansör Günleri Etkinliğine pandeminin etkilerine rağmen yüzlerce katılım oldu.

Devamı için...

İnterlift 2021’e Kayıtlar Başladı

19-22 Ekim 2021 tarihinde Almanya’nın Augsburg şehrinde düzenlenecek olan Interlift fuarı, 27 Nisan’da yaptığı açıklama ile asansör sektörünün Interlift’ten umutlu olduğunu duyurdu.

Devamı için...

Covid-19 Nedeniyle Bahar ve Yaz 2020’deki Tüm Etkinlikler Ertelendi

İlk olarak Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve müteakiben tüm dünyaya yayılan Yeni Tip Korona Virüs Hastalığı (Kovid-19), asansör sektörünü de derinden etkiledi.

Devamı için...

Ankara’da Asansör ve Yürüyen Merdivenler 24 saat İzleniyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yayalar ve sürücülerin güvenli ulaşımını sağlamak amacıyla 9 Mart 2020 tarihinde ‘Uzaktan İzleme Otomasyon Merkezi’ni kurdu. Bu kapsamda kentin farklı noktalarında bulunan alt ve üst geçitler, yerleştirilen 149 kamera ile tek bir merkezden 7/24 kesintisiz izlenmeye başlandı.

Devamı için...

MMO, Firmalara ve Üyelerine Yönelik Online Eğitimlere Başladı

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) yeni Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Eğitim faaliyetlerini büyük oranda dijital platformlar üzerinden gerçekleştirmeye başladı.

Devamı için...

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Asansör Sektörü Çalışanları İçin Bir Uyarı Listesi Hazırladı

Dünya genelinde ortaya çıkan Covid-19 yeni tip korona virüsünün neden olduğu küresel salgın nedeniyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 7/24 hizmet veren asansör sektörü çalışanları için bir uyarı listesi hazırladı.

Devamı için...

Mesleki Sorumluluk Sigortası Zorunluluğu Yürürlüğe Girdi

Sanayi ve Teknoloji bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıl 6 Nisan 2019 tarihinde 30737 sayılı Resmî Gazete de yayımlanan Asansör İşletme ve bakım Yönetmeliğinde yer alan, bakım, onarım ve servis hizmeti veren firmaların mesleki sorumluluk sigorta zorunluluğu 6 Nisan 2020 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi.

Devamı için...

Akademik Paylaşım

Bilim adamları, mühendisler ve sektör profesyonelleri Tahran’da 10.Uluslararası Asansör ve Yürüyen Merdiven Semineri’nde bir araya geldiler.

Devamı için...

Büyüme Odaklı

Sekizinci IEE Expo için Mumbai’de bir araya gelen dikey taşıma sektörü temsilcileri geleceği göz önünde bulundurarak en son gelişmeleri konuştular.

Devamı için...

RoyalCert Belek’te Kampa Girdi

A tipi asansör muayene kuruluşu RoyalCert, 15-17 Şubat 2020 tarihlerinde Antalya Belek’te çalışanların şirket içi motivasyonunu arttırmak amacıyla Royal Camp Beach 2020 etkinliğini gerçekleştirdi.

Devamı için...

ASFED Başkanı 2020 Yılı Eğitim Misyonunu Açıkladı

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik, Federasyonun 2020 yılı eğitim misyonu ve yerli asansör sektörünün durumuna ilişkin yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

Devamı için...

Deprem Elazığ ve Malatya’da Asansörlerin Yüzde 40’ına Zarar Vermiş Olabilir!

Geliştirdiği Asansör Güvenlik Sistemi’yle deprem öncesi ve sonrası asansörlerin periyodik kontrolünü sağlayarak önleyici faaliyetler yürütmeye hazırlanan asansör denetim ve muayene kuruluşu RoyalCert, son olarak Elazığ ve Malatya’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremden sonra önemli açıklamalarda bulundu.

Devamı için...

Konyalı Asansörcüler, Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği ile İlgili Bilgilendirme Toplantısında Bir Araya Geldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Konya Asansörcüler Yürüyen Merdiven Sanayiciler Derneği (KONAYDER) iş birliğiyle düzenlenen Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği ile İlgili Bilgilendirme Toplantısı, 21 Şubat 2020 tarihinde Konya Sanayi Odasının Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Devamı için...

INELEX 2020, İzmir Asansör Sempozyumu ile Birlikte Gerçekleşecek

12’nci Uluslararası Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı (INELEX) 2020’nin tarihi değişti.

Devamı için...

ASFED “Türkiye” İbaresini Aldı

Asansör Sanayicileri Federasyonu ASFED’in iki yıldır üzerinde çalıştığı unvan değişikliği onaylandı.

Devamı için...

IEES 2019

Bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Asansör ve Yürüyen Merdiven Sempozyumunda bir araya gelen uzmanlar iki tam gün boyunca bilgilerini paylaştılar.

Devamı için...

22'nci ELEVATOR WORLD Yılın Projesi Yarışması

Herkesin dört gözle beklediği ELEVATOR WORLD 2020 Yılın Projesi yarışmasının kazananları ile yine karşınızdayız. Sekiz ayrı kategoride birçok göze çarpan katılım gerçekleştiği yarışmada ,Jüri bütün katılımları teker teker inceleyerek yine zor kararlar aldı.

Devamı için...

EW Europe ile EFESME İşbirliğini Kutluyor

Almanya’nın Augsburg kentinde düzenlenen Interlift’te, 17 Ekim 2019 sabahı, Elevator World Inc.ile Avrupa Küçük ve Orta Ölçekli Asansör İşletmeleri Federasyonu (EFESME) Messe Augsburg’da bulunan Panorama Saal'da bir basın toplantısı düzenleyerek işbirliklerini açıkladılar.

Devamı için...

Akademilerde Eğitim Verecek Öğretmenlerin Eğitimleri Tamamlandı

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol doğrultusunda asansör sistemleri dalı üzerine açılan akademilerde eğitim verecek öğretmenlerin alana yönelik bilgilerinin arttırılması amacıyla 14-18 Ekim 2019 tarihleri arasında, Ankara’da Merih Asansör Akademisi’nde “Eğitimcinin Eğitimi” başlıklı beş günlük bir eğitim semineri verildi.

Devamı için...

Inovance BST’yi Satın Aldı ve Monarch ile Birleştirdi

Yeniden yapılandırma çalışmaları ortak çözümler ve Ar-Ge çalışmaları ile hızlı büyümeyi hedefliyor.

Devamı için...

ASFED Yönetimi Samsun’da Toplandı

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) ve Orta Karadeniz Asansör ve Yürüyen Merdiven İş İnsanları Derneği (OKASDER), Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de katılımıyla 2 Kasım 2019 tarihinde Samsun’da bir araya geldi.

Devamı için...

Asansör Yatırımları Stratejik Yatırım Olarak Kabul Edildi

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yürüttüğü bir dizi görüşme sonucunda asansörün “Öncelikli Ürün” olarak kabul edilmesini ve asansör yatırımlarının “Stratejik Yatırım” statüsüne alınmasını sağladığını duyurdu.

Devamı için...

Merih Asansör, Ar-Ge Merkezi Ödülünü Bakan Varank’tan Aldı

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Teknoloji geliştirme bölgeleri ile Ar-Ge ve tasarım merkezlerinde yürütülen projelerin sonunda ortaya konan yeni teknoloji ve çıktıların kamuoyuyla paylaşılması ve başarılı merkezlere ödül verilmesi amacıyla 7'nci Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni 19 Kasım 2019 tarihinde ATO Congresium Gordion Oditoryum’da gerçekleştirildi.

Devamı için...

ASFED’in Hazırladığı Rapor Tekrar Bakanlığın Gündeminde

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), yerli asansör ve yürüyen merdiven sanayisi hakkında 24 Ocak 2019 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na sunduğu rapor ile ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile 28 Ekim 2019 tarihinde üst düzey bir görüşme gerçekleştirdi.

Devamı için...

Birinci Uluslararası, Onuncu Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi Gerçekleştirildi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi’nin düzenlediği Birinci Uluslararası, Onuncu Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi, 23–26 Ekim 2019 tarihlerinde Adana’da Çukurova Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Devamı için...

TMMOB, 2019 Yılının Finalini Sanayi Kongresi ile Yaptı

TMMOB adına Makina Mühendisleri Odası yürütücülüğünde düzenlenen 22’nci TMMOB Sanayi Kongresi, 13-14 Aralık 2019 tarihlerinde Ankara’da İMO Teoman Öztürk Salonu’nda gerçekleştirildi.

Devamı için...

AE-MAESTRO, 2019 GOOD DESIGN® Ödülünü Kazandı

Asansör kumanda sistemleri alanında üretim yapan Aybey Elektronik’in, 2019 yılı başında tanıtımlarını gerçekleştirdiği, Türkiye’nin ilk sertifikalı, kontaktörsüz tümleşik kumanda sistemi AE-MAESTRO, 2019 GOOD DESIGN® ödülünü kazandı.

Devamı için...

Yükseliş Asansör, Türkiye’nin En Yüksek Asansör Test Kulesi ile Yeniden Meydan Okuyor

Üretim tesisinin 3’üncü etap inşaatını başarılı bir şekilde tamamlayan Yükseliş Asansör, 12.000 metrekarelik asansör motor fabrikası ve 6 m/sn hıza kadar asansörlerini test edebileceği, 110 m yüksekliğindeki Türkiye’nin en yüksek asansör test kulesini 2020 yılı içerisinde devreye almaya hazırlanıyor.

Devamı için...

Kız Öğrencilere AYSKAD Desteği

Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi İş Kadınları Derneği (AYSKAD) ile Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü (MTEGM) arasında 16 Aralık 2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı’nda Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı.

Devamı için...

ASFED İkinci ve En Büyük Asansör Akademisini Açtı

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) ve üye derneklerinden Eskişehir Asansörcüler Derneği (EAD), Eskişehir Tepebaşı Devlet Malzeme Ofisi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde 18 Aralık 2019 tarihinde ASFED Asansör Akademisinin Açılışını gerçekleştirdi.

Devamı için...

BTSO ‘İlk 250 Büyük Firma Araştırması’nı Açıkladı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) kent ekonomisine ışık tutan ‘İlk 250 Büyük Firma – 2018’ araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Bu yıl 22’nci kez gerçekleştirilen araştırma da asansör sektöründen HKS Has Asansör 217’nci sırada kendine yer buldu.

Devamı için...

Eskişehir’e Açılacak Asansör Akademisi Projesi’nde Sona Yaklaşıldı

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) ve üye derneklerden Eskişehir Asansörcüler Derneği (ESADER), Eskişehir Tepebaşı Devlet Malzeme Ofisi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açılacak olan Asansör Akademisi projesi için 19 Eylül 2019’da okul binasında bir toplantı yaptı.

Devamı için...

Dünyanın En Hızlı Asansörleri Dünyanın En Yüksek 7’nci Binasında Hizmet Vermeye Başladı

Tokyo merkezli Hitachi'nin geliştirdiği asansör, GUINNESS WORLD RECORDS tarafından 10 Eylül 2019 tarihinde dünyanın en hızlı asansörü unvanını elde etti. Saatte 76 km hıza ulaşarak 440 m'lik bir mesafeyi (zemin kattan 95.kata) 42 saniye gibi rekor bir hız ile çıktı.

Devamı için...

Ayskad’a Önemli Ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul Sanayi İl Müdürü Ümit Ünal, Müdür Yardımcısı Şevki Şarlıoğlu, Piyasa Gözetim ve Denetim Uzmanı Ebru Özata, Tüm Asansör Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TASİAD) Başkan Yardımcısı Abdurrahman Aksöz ve Yönetim Kurulu Üyeleri 13 Eylül 2019 tarihinde Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi İş Kadınları Derneği’ni (AYSKAD) ziyaret etti.

Devamı için...

ASFED, TS EN 81-28+AC Standardı Üzerine Sektör Paydaşları İle Bir Çalıştay Gerçekleştirdi

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), 29 Nisan 2019 tarihinde yürürlüğe giren; TS EN 81-28+AC yolcu ve yük asansörleri için uzaktan alarm standardı üzerine 3 Ekim 2019 tarihinde...

Devamı için...

Demas Asansör Üçüncü Fabrikasını Açtı

1997 yılında küçük bir işletme olarak sektöre giriş yapan Demas Asansör 12 Ekim 2019 tarihinde üçüncü fabrikasının açılışını Ankara Sanayi Odası 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştirdi.

Devamı için...

Fupa Asansör & Sandflower S.A.R.L. Güçlerini Birleştirdi

Fupa Asansör & Sandflower S.A.R.L. firmaaları 3 Eylül 2019 tarihinde Radison Blu – Ataşehir’de gerçekleştirilen Sektör basın bildirisi ve bilgilendirme toplantısı ile ortaklık anlaşmalarını duyurdu.

Devamı için...

Elevator World 2019 Fotoğraf Yarışması

Nefes kesici sanat eserleri ve yüksek katılım bu yılki yarışmaya damgasını vurdu.

Devamı için...

Yeni Yönetim Yol Haritasını Belirledi

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED)’nun 15 Haziran 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul ile seçilen yeni yönetimi, ilk toplantısını Kurul günü, ikinci toplantısını ise 10 Temmuz 2019 günü ASFED toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Devamı için...

ASFED Üye Sayısı On Yedi Oldu

Sektörünün en büyük yapılanması olan Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), 10 Temmuz 2019 tarihinde ASFED Yönetim Kurulu kararı ile Orta Karadeniz Asansör ve Yürüyen Merdiven İş İnsanları Derneği (OKASDER)’nin üyeliği onaylandı. OKASDER’in de federasyona katılımı ile ASFED çatısı altında birleşen dernek sayısı on yediye yükseldi.

Devamı için...

BURSAD’dan BTSO’nun Yeni Test Merkezine Tam Not

Bursa Asansör Sanayicileri Derneği (BURSAD) üyeleri, 7 Ağustos 2019 tarihinde BTSO tarafından hayata geçirilen ‘Asansör Güvenlik Ekipmanları Test ve Geliştirme Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Devamı için...

ASFED’den Bakanlığa Önemli Ziyaret

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) Yönetim Kurulu, sektöre ilişkin belirledikleri önemli gündem maddeleri üzerine görüş alışverişinde bulunmak üzere, 1 Ağustos 2019 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’yi ziyaret etti.

Devamı için...

Her Üç Asansörden Biri Uygunsuz

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.

Devamı için...

En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Arasına Giren Tek Asansör Firması Otis Oldu

İstanbul Sanayi Odası, ‘500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2018’ listesini açıkladı. Otis Türkiye, dördüncü kez girdiği Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu ‘İSO 500’ listesindeki tek asansör firması oldu.

Devamı için...

CTBUH 2019 Küresel Yürüyüşü 23 Farklı Şehirde Gerçekleşti

Yüksek Binalar ve Kentsel Yaşam Alanı Konseyi CTBUH, 2014'ten yılında başlattığı şehirleri mükemmel kılan kentsel yaşam alanlarını keşfetmek amacıyla düzenlediği Küresel Yürüyüş turları, 27 Haziran 2019 tarihinde dünyanın 23 farklı şehrinde aynı anda gerçekleştirildi.

Devamı için...

Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Arasında İki Asansör Firması Yer Aldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğinde belirlenen Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 100'üncü yılı dolayısıyla...

Devamı için...

Asansör Güvenlik Aksamlarının Test ve Muayene Hizmetleri BTSO MESYEB Tarafından Yürütülecek

Asansör güvenlik aksamlarının test edilebileceği ‘Asansör Güvenlik Ekipmanları Test ve Geliştirme Merkezi’ni hayata geçiren Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesindeki Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB), 24 Temmuz 2019 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yürütülen piyasa gözetimi ve denetimi faaliyetleri kapsamında yapılan asansör sektörüne yönelik test ve muayene hizmetlerini gerçekleştirmek üzere protokol imzaladı.

Devamı için...

Schindler Türkiye, Yeni Genel Merkezinin Açılışını Gerçekleştirdi

Geçtiğimiz 15 Nisan 2019 tarihinde İstanbul Ataşehir’deki Ağaoğlu My Newwork binasından satın aldığı yeni ofisine taşınan Schindler Türkiye, Genel Merkezinin açılış kokteylini İsviçre İstanbul Başkonsolosu Nathalie Marti’nin de katılımıyla 20 Haziran Perşembe günü gerçekleştirdi.

Devamı için...

TASİAD Organizatörlüğünde Yeni Yönetmelik Gözetim Faaliyetleri Toplantısı Yapıldı

Tüm Asansör Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TASİAD), İstanbul Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) desteği ile yeni Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği ve Piyasa Gözetim ve Denetimi (PGD) ile alakalı 28 Mayıs 2019 tarihinde The Green Park Pendik Otel'de bir eğitim düzenledi.

Devamı için...

Güneydoğu Avrupalı Profesyoneller Bölgenin İlk Sempozyumunda Bir Araya Geldi

Makedonya Asansör Birliği (MLA) tarafından Bulgaristan Asansör Birliği (BLA) ve Hırvat Asansör Birliği (HUDIZ) işbirliği ile düzenlenen Birinci Bölgesel Asansör ve Yürüyen Merdiven Sempozyumu SEELIFT 2019 12 Haziran 2019 tarihleri arasında Kuzey Makedonya’nın Ohrid kentindeki Hotel Metropol’de gerçekleştirildi.

Devamı için...

Salesforce Kulesi “En İyi Yüksek Bina” Ünvanını aldı

Yüksek Binalar ve Kentsel Yaşam Alanı Konseyi (CTBUH), 8-10 Nisan tarihleri arasında Çin’in Shenzhen kentinde düzenlenen Tall + Urban Innovation Konferansı’nda San Francisco’daki Salesforce Kulesini “2019 yılı Dünyanın En İyi Yüksek Binası” olarak ilan etti.

Devamı için...

Arkel, Şehir Lansmanları Kapsamında İstanbul’da Yeni Ürünü Arcube'ü Tanıttı

Asansör kontrol sistemleri pazarının öncü firmalarından ARKEL, yeni EN 81-20 uyumlu Monoblok Asansör Kontrol Ünitesi ARCUBE ürününün tanıtımını 13 Haziran 2019 tarihinde İstanbul, Titanik Business Kartal Hotel’de gerçekleştirdi.

Devamı için...

Ametal Asansör, AR&GE Merkezi Olarak Tescillendi

Montaj, elektrik tesisatı, ticari ürün tedarik, üretim ve Komple asansör sistemleri ile dikey taşımacılık konusunda hizmet veren Ametal Asansör, 15 Mayıs 2019 Tarihinde, 5746 sayılı kanun kapsamında (63413363-206.01.99 sayılı karar ile) AR&GE Merkezi belgesini aldı.

Devamı için...

Avrupa Asansör Derneği tarafından yılda bir düzenlenen konferensta “Dijital Dünyada Asansör ve Yürüyen Merdivenler” konusu ele alındı.

Avrupa Asansör Derneği (ELA) 2019 Konferansı 14 Mayısda Londra’da bulunan Royal Hotel London City’de yapıldı.

Devamı için...

ASFED'de Yeni Dönem: İki Başkan Yardımcısı

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) 15 Haziran 2019 tarihinde Ankara’daki genel merkezinde olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.

Devamı için...

Asansör Sektörü Raporu 2019

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından, Sektörel Raporlar ve Analizler Serisi kapsamında Asansör Sektörü Raporu 2019 yayımlandı.

Devamı için...

AYBEY Elektronikten, Türkiye’nin İlk Kontaktörsüz Tümleşik Kumanda Sistemi; AE MAESTRO

Asansör kumanda sistemleri alanında üretim yapan Aybey Elektronik, 27 Nisan 2019 tarihinde İstanbul Crown Plaza’da, yeni ürünü Türkiye’nin ilk sertifikalı, kontaktörsüz tümleşik kumanda sistemi AE-MAESTRO’yu tanıttı.

Devamı için...

Kusuru Giderilmeyen Asansörlere Bakım Hizmeti Sunulmayacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği, 6 Nisan 2019 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamı için...

GTS’de İki Önemli Görevlendirme

GTS Asansörde 2 yeni görevlendirme oldu. Uzun yıllardır farklı kademelerde görev alan Makine Mühendisi Ozan Başyurt Genel Müdür yardımcılığına, sektörün saygın isimlerinden, Levent Özsoy ise GTS Satış Müdürlüğüne getirildi.

Devamı için...

ASFED, Sivil Toplum ve Dernekçilik Semineri Düzenledi

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), 21 Şubat 2019’da ASFED toplantı salonunda, sivil toplum örgütlenme yapılarının anlatıldığı “Dernekçilik Eğitimi ve Üye Yönetim Dernek Programı” üzerine uygulamalı bir seminer düzenledi.

Devamı için...

Fupa Asansör’den, Türkiye’nin En Yüksek Test Kulesine Sahip Yeni Tesis Projesi

1988 yılında İstanbul’da kurulan FUPA Asansör, Gebze/Dilovası Makinacılar Organize Sanayii Bölgesinde yer alan 15 bin metrekarelik kapalı alanı olan yeni modern tesisine geçmeye hazırlanıyor.

Devamı için...

TS EN 81-20 Standartları Ana Değişiklikleri Hakkında Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi 13 Mart 2019 tarihinde üye ve öğrenci üyelerine yönelik düzenlenen mesleki bilgilendirme seminerleri kapsamında, “TS EN 81-20 Standartları” ana değişiklikleri konusunda bilgilendirme semineri düzenlendi.

Devamı için...

Schindler Türkiye, Akıllı Binasına Taşındı

2019 yılını yatırımlar yılı olarak ilan eden Schindler, 15 Nisan 2019 tarihinde Ataşehir’de satın aldığı yeni ofisine taşındı.

Devamı için...

İMSİAD ile Müteahhitler HAS Asansörü Ziyaret Etti

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD), 2019 yılının ilk Sanayici-Müteahhit Buluşmasını 16 Mart 2019 Tarihinde, HAS Asansör’e gerçekleştirdi.

Devamı için...

AYSAD’dan, Küresel Türk Markası İçin 6 Model Önerisi

TC. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın talebi üzerine Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (AYSAD), 22 Ocak 2019 tarihinde “Asansör Sektöründe Küresel Türk Markası; Değerlendirme ve Öneriler” raporu yayınladı.

Devamı için...

BTSO’dan Asansör Sektörüne Yönelik UR-GE Projesi

Türkiye’deki oda ve borsalar arasında en fazla ‘Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE)’ projesi yürüten kurum olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), mobilya ve asansör sektörüne yönelik hazırlanan proje ile 2 yeni UR-GE Projesi’ne daha imza attı.

Devamı için...

Bakanlık, Ürün Güvenliği ve Denetimleri için BTSO’nun Laboratuvarlarını da Kullanacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Mehmet Bozdemir, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) çatısı altında faaliyet gösteren Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi’ni (MESYEB), Enerji Verimliliği Merkezini ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı’nı (BUTGEM) 4 Ocak 2019 tarihinde ziyaret etti.

Devamı için...

“Yürüyen Merdiven/Bant Standardındaki Değişiklikler” Çalıştayı Düzenlendi

TS EN 115-1:2017 Yürüyen Merdiven ve Yürüyen Bantlar İçin Güvenlik-Bölüm 1: Yapım ve Montaj standardının, 31 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek olması nedeniyle 18 Ocak 2019 tarihinde MMO – İzmir şubesinin ev sahipliğinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde bir çalıştay gerçekleştirildi.

Devamı için...

CAN-LİFT 30’uncu Yılını Yeni Ürünleriyle Kutluyor

1988 yılında İstanbul’da bir aile şirketi olarak kurulan ve “Asansör Durak Kapısı Kilidi” üretimiyle asansör sektörüne adım atan CAN-LIFT, 30. Yılını yeni ürünleri ile taçlandırdı.

Devamı için...

Mikrolift, Yeni Ürünü MLDRIVER ile 2019’a Hızlı Başladı

Asansör elektroniği imalatı, satış ve teknik destek alanında faaliyet gösteren Mikrolift Mühendislik, ‘MLDRIVER’ markalı İnvertörünü piyasa sürdü.

Devamı için...

Çaycuma’nın Eğimli Kent Asansörü İlk Seferini Yaptı

Zonguldak’ın Çaycuma Belediyesi’nce, Çaycuma Devlet Hastanesi ile Abdullah Kalaycı Caddesi arasında hizmet verecek olan ve varagel sistemiyle çalışacak füniküler, 27 Aralık 2018 tarihinde ilk seferini yaptı.

Devamı için...

Asansörcüler Grubu Platformu’ndan Türkiye’de 7 Bölgede 7 Program

Sosyal Medyada 20 binden fazla takipçisiyle yer alan Asansörcüler Grubu Platformu, ‘Türkiye’de 7 bölgede 7 program’ sloganı ile bir eğitim programı başlattı. Üyelerine yönelik eğitimlerin ilki 2 Şubat 2019 tarihinde İstanbul Ataşehir Kent Konseyi'nde “Güncel Asansör Mevzuat Eğitimi” başlığıyla gerçekleştirildi.

Devamı için...

ASFED: Küresel Bir Türkiye Markası Oluşturulmazsa Yerli Firmalar Yok Olacak

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), bünyesinde oluşturduğu bir çalışma grubu ile “Asansörde Türkiye Markası” üzerine 4 ay süren yoğun bir araştırma yaptı. Rapora göre, yerli markalar birleşip küresel bir Türkiye markası oluşturmadığı sürece 10 yıl içerinde yavaş yavaş yok olacak.

Devamı için...

21’inci Elevator World Yılın Projesi

EW Yayın grubu olarak bu yılın ilk sayısında '2019 Yılın Projesi' yarışmasının kazananlarını sunmanın gururunu yaşıyoruz. Her dokuz kategoride de birçok benzersiz başvuru alan Jürimiz her başvuruyu titizlikle inceledikten sonra yine zor kararlar vermeleri gerekti.

Devamı için...

BUTGEM ve BURSAD İşbirliği ile Asansör Eğitimleri Verilecek

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Eğitim Vakfı BUTGEM, Bursa Asansör Sanayicileri Derneği (BURSAD) ile işbirliği içinde yeni eğitim döneminde Asansör Eğitimleri gerçekleştirecek.

Devamı için...

Arkel’den Ankara’da EN 81-20 Eğitimi

Arkel, ANASDER ve RPM Asansör ortaklığı ile 22 Kasım 2018 tarihinde Ankara İvedik O.S.B. Toplantı salonunda, EN-81-20 standartları eğitimi ile yeni üretimine başladığı dişlisiz motor’un tanıtımını gerçekleştirdi.

Devamı için...

Yapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Teknik Şartnamelerine, Asansör ve Yürüyen Merdiven/Bant Tesisatı Genel Teknik Şartnamesi eklendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından, yapı işleri inşaat, makine ve elektrik tesisatı genel teknik şartnamelerine dair tebliğ de değişiklik yapılmasına dair tebliğ 29 Kasım 2018 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdi

Devamı için...

ASFED 2019’a Hazır

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), 17 Kasım 2018 tarihinde Ankara’da 2018 yılının son Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

Devamı için...

Üç Kat ve Yukarısına Asansör Yeri Zorunlu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 'Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği' doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) hazırlanan İstanbul İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 7 Aralık 2018 tarihindeResmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Devamı için...

BURSAD ve BTSO’dan Asansör İmalatı UR - GE Projesi Bilgilendirme Toplantısı

Bursa Asansör Sanayicileri Derneği (BURSAD) desteği ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından 25 Eylül 2018 tarihinde “Asansör İmalatı UR-GE Projesi Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Devamı için...

ASFED’e Üye Dernek Sayısı 13’den 15’e Yükseldi

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), 15 Eylül 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında iki farklı şehirden asansör derneğinin üyeliğini onayladı.

Devamı için...

Aybey Elektronik ‘Ar-Ge Merkezi’ Belgesini Aldı

Asansör kumanda sistemleri alanında üretim yapan Aybey Elektronik, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezi Belgesini aldı.

Devamı için...

ANASDER’den Asansör Mevzuat Değişiklikleri Semineri

Anadolu Asansörcüler Derneği (ANASDER), 22 Eylül 2018 tarihinde Ankara’daki merkezinde Asansör Mevzuatı Değişiklikleri konulu bir bilgilendirme semineri gerçekleştirdi.

Devamı için...

Öğrencilere Asansör ve Yürüyen Merdiven Kullanımı Eğitimi

Makine Mühendisler Odası (MMO) ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubeleri, 18 Ekim 2018 tarihinde Asansör Sempozyumu ve Sergisiyle eş zamanlı olarak öğrencilere, asansör ve yürüyen merdiven kullanımı eğitimi verdi.

Devamı için...

“Merih Asansör Akademi” Açıldı

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) arasında imzalanan protokol kapsamında, Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan “Merih Asansör Akademisi” 25 Ekim 2018 tarihinde açıldı.

Devamı için...

İzmir’de Tasarım ve Teknoloji Konuşuldu

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ve Makina Mühendisleri Odası (MMO) tarafından bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen İzmir Asansör Sempozyumu ve sergisi, 18-20 Ekim 2018 tarihleri arasında İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde gerçekleşti

Devamı için...

2018 Fotoğraf Yarışması Kazananları

Yarışmanın altıncı yılında yeni kategori daha fazla ilgi görüyor

Devamı için...

CTBUH’tan Aynı Anda Tüm Dünyada Küresel Yürüyüş

Yüksek Binalar ve Kentsel Yaşam Alanı Konseyi CTBUH, 2 Ağustos 2018 tarihinde “Suda yürümek” olarak adlandırdığı ve tüm dünyada aynı anda gerçekleştirdiği etkinlikle, yapı sektörünün temsilcilerine yüksek binalar üzerinde yürüyüş turları düzenledi.

Devamı için...

ASFED, Yönetim Kurulu Toplantısı ve “Sektörde Anadolu Buluşmaları” Etkinliği kapsamında Eskişehir’deydi

ASFED (Asansör Sanayicileri Federasyonu), iki ayda bir düzenlediği yönetim kurulu toplantısı ve “Sektörde Anadolu Buluşmaları” etkinliğini 14 Temmuz 2018 tarihinde Eskişehir’de bulunan TEPE Asansör ve SİTİMEK Asansör'ün ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Devamı için...

ANASDER Eğitimleri Devam Ediyor

Anadolu Asansörcüler Derneği’nin yeni yönetimi Mayıs ayındaki ilk Mevzuat Eğitiminin ardından Haziran ve Temmuz aylarında gerçekleştirdiği iki eğitimle üyelerini bir araya getirdi.

Devamı için...

thyssenkrupp, İstanbul'un Yeni Mega Havalimanına 143 Adet Yolcu Biniş Köprüsü Tedarik Edecek

Dünya çapında 370 havalimanında 5 bin den fazla yolcu biniş köprüsü ile hizmet sunan thyssenkrupp, İstanbul'un yeni mega havalimanı için ise 143 adet son teknoloji yolcu biniş köprüsü tedarik edecek.

Devamı için...

ASFED ve ESASDER Eskişehir’de Açılacak Asansör Bölümü için Bir Araya Geldi

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), mesleki ve teknik liselerde açılacak olan “Asansör Sistemleri” bölümleri için pilot bölge seçilen Eskişehir’de 14 Temmuz 2018 tarihinde ESASDER (Eskişehir Asansörcüler Derneği ) üyeleri ile incelemelerde bulundu.

Devamı için...

TTSO Meclis Üyesi Şaban Bülbül Sektörü Değerlendirdi: Aylık 50 TL’ye Bakım Yapan Bir Firma ile Nasıl Rekabet Edeceksin

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasınca 7 Temmuz 2018 tarihinde düzenlenen meclis toplantısında TTSO Meclis Üyesi Şaban Bülbül, Asansör Sektörüne yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Devamı için...

KONE 8’inci Kez FORBES’un En İnovatif Şirketler Listesinde Yer Aldı

Uluslararası ekonomi dergisi FORBES tarafından belirlenen 2018’in “Dünyanın En Yenilikçi Şirketleri” listesine, Asansör, yürüyen merdiven ve insan erişimi çözümleri alanında sektörün öncü firmalarından KONE, 8’inci kez girmeyi başardı.

Devamı için...

Bursa'da Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği Semineri

RoyalCert ve Bursa Elektrik Mühendisleri Odası Odası (EMO), 19 Temmuz 2018 tarihinde “Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği Bilgilendirmesi” konulu bir eğitim semineri gerçekleştirdi.

Devamı için...

Asansör Periyodik Kontrollerinde E-İmza Dönemi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, asansörlerin periyodik kontrolü ve denetiminde e-imza uygulamasına geçti.

Devamı için...

Bülent Yılmaz Interlift Türkiye Temsilcisi Oldu

Asansör ve yürüyen merdiven sektörünün uluslararası en büyük fuarı Interlift'in organizatörü AFAG Messen und Ausstellungen GmbH, Elevator World Turkey ve Elevator World Middle East Genel Müdürü Bülent Yılmaz'ı Türkiye ve MENA (Ortadoğu ve Kuzey Afrika) temsilcisi olarak seçti.

Devamı için...

thyssenkrupp’tan Atlanta’da Yeni Test Kulesi ve İnovasyon Merkezi

Dünyanın en büyük asansör şirketlerinden biri olan ve Kuzey Amerika'da pazar lideri konumunda bulunan thyssenkrupp, Georiga’da bulunan SunTrust Park yakınlarındaki “thyssenkrupp Elevator Americas” binasının yeni merkezi olacağını duyurdu. 2022 yılında hizmete girecek ve firmanın yeni merkezi olarak hizmet verecek olan tesiste Ar-Ge çalışmaları da yürütülecek.

Devamı için...

Arkel Dişlisiz Motor Üretimine Başladı

Türkiye’nin öncü Asansör kontrol sistemleri üreticisi Arkel, Dişlisiz Asansör Motoru üretimine ve satışına başladı.

Devamı için...

TÜRKAK, Denetçileri Ankara’da Buluşturdu

Türk Akreditasyon Kurumu TÜRKAK, Ürün, Hizmet ve Muayene Akreditasyon Başkanlığı (ÜHMAB) tarafından 27-28 Haziran 2018 tarihlerinde Ankara Swiss Otel’de “Denetçi Deneyim Paylaşım Toplantısı” düzenlendi.

Devamı için...

MMO’dan Güvenli Asansör Projesi

İstanbul Kartal Belediyesi ve Makina Mühendisleri Odası’nın (MMO), Temmuz ayında ortaklaşa başlattığı “Güvenli Asansör Projesi” uygulanmaya başlandı.

Devamı için...

CTBUH, 2018 Yılı Dünyanın En İyi ve Yüksek Binalarını Seçti

Yüksek Binalar ve Kentsel Yaşam Alanı Konseyi CTBUH, 30-31 Mayıs 2018 tarihlerinde Chicago’daki 2018 Tall + Urban Innovation Konferansı’nda 2018 yılının ödüllerini dağıttı.

Devamı için...

Kırmızı Etiketli Asansörler İçin Süre 60 Güne Çıkarıldı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 4 Mayıs 2018 tarihinde Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği yayımlandı. Yeni yönetmelik, asansörlerin periyodik kontrolüne ilişkin usul ve esaslar ile asansör periyodik kontrollerinde görev alacak olan A tipi muayene kuruluşlarının yetkilendirilmesi, yükümlülükleri ve denetimlerine ilişkin usul ve esasları belirliyor.

Devamı için...

Asansör Sektörü 2017 Verileri Yayınlandı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türk Asansör Sektörünün en önemli projeksiyonlarından biri olarak yayınlanan Asansör Sektörü Raporu, 2017 yılına ait önemli verilere ışık tuttu.

Devamı için...

ELA Konferansı Sürdürülebilir Bir Gelecek

ELA Konferansı, çevre odaklı birçok konuyu ele aldı.

Devamı için...

ASFED’den “Sektörde Anadolu Buluşmaları”

Asansör Sanayicileri Federasyonu ASFED, “Sektörde Anadolu Buluşmaları” organizasyonları kapsamında 3-4 Mayıs 2018 tarihlerinde Hatay Asansörcüler Derneği HATASDER’i ziyaret etti.

Devamı için...

ANASDER’den Mevzuat Eğitim Semineri

Anadolu Asansörcüler Derneği (ANASDER), 12 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’daki Dernek Merkezinde Mevzuat Eğitim Semineri düzenledi. 50’ye yakın üye ve misafirin katıldığı eğitimi, Yönetim Kurulu Üyesi Makina Mühendisi Arif Bar verdi.

Devamı için...

MESYEB, Sınav ve Belgelendirme Yetkisi Olduğu Meslek Sayısını Artırıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından hayata geçen Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB), özellikle tekstil ve asansör başta olmak üzere yan sektör ve mesleklerde de yetkisini genişletiyor.

Devamı için...

En İyi Asansör ve Yürüyen Merdivenler Belirlendi

Dünyanın dört bir yanındaki asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen Liftinstituut Solutions tarafından düzenlenen “Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması” ödül töreni 24 Mayıs 2018 tarihinde Taksim Grand Hyatt Oteli’nde gerçekleşti.

Devamı için...

thyssenkrupp 19’uncu Üretim Tesisini Türkiye’de Açtı

Almanya merkezli thyssenkrupp Asansör, Türkiye’deki ilk üretim tesisini 8 Mayıs 2018 tarihinde Kocaeli- Dilovası’nda açtı. Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde hayata geçen tesiste, ilk etapta yılda 1.200 ünite yürüyen merdiven üretilmesi hedefleniyor.

Devamı için...

Çukurova Asansör Market Adana’da Açıldı

Çukurova Asansör Market, CE Mühendislikten Cem Bozdağ, HAS Asansör’den Sebahattin Şekerci ve Hüseyin Keşanlı, KİPSAN Asansör’ den Nuri Kuzan ve Nejdet Kahraman iştirakiyle Yeşiloba Yeni Metal Sanayi Sitesinde 10 Mart 2018 tarihinde açıldı.

Devamı için...

Geta Asansör Yeni Tesisinin Açılışını Gerçekleştirdi

Türkiye’den uluslararası yerli bir marka çıkarma hedefi ile dört yıl önce hayata geçen ve bugün 7 firmayı bünyesinde barındıran GETA Asansör, 20 Mart 2018 tarihinde Tuzla Deri OSB’de yeni tesisinin açılışını gerçekleştirdi

Devamı için...

Güney Asya’da Arkel Rüzgârı

Asansör kontrol sistemleri pazarının lider firmalarından ARKEL, Hindistan ortak girişiminin açılışını 28 Mart 2018’de Vadodara’da gerçekleştirdi.

Devamı için...

thyssenkrupp Agile Asansör İyileştirme Paketi ile Trafiği Düzenliyor

Agile asansör iyileştirme paketini piyasaya süren thyssenkrupp, yolcu bekleme ve seyahat sürelerini hızlı, güvenli ve daha kişisel bir ortamda geliştirmeyi hedefliyor.

Devamı için...

ANASDER Yeni Döneme Yeni Yönetimle Girdi

Anadolu Asansörcüler Derneği ANASDER 2018 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısını 31 Mart 2018 tarihinde ANASDER Dernek Merkezinde gerçekleştirdi. Yeni Yönetimin belirlendiği toplantıda Mustafa Demirbağ başkanlığa getirildi.

Devamı için...

ASFED’den İtfaiye Erlerine Asansörde Kurtarma Eğitimi

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), Sosyal sorumluluk projesi kapsamında İtfaiye erlerine yangın, acil durum, arıza ve benzeri durumlarda asansörde kalanların nasıl kurtarılacağına dair bir dizi eğitim programı düzenledi. 12 Mart 2018’de başlayan eğitimlerin ilki 2 periyod halinde 6 gün sürdü

Devamı için...

Sanel Asansör Büyümeye Devam Ediyor

Asansör sektörünün önemli ihracat firmalarından Sanel Asansör, montaj faaliyetlerinin yanı sıra sektöre sağladığı aksam ihtiyacını karşılayabilmek için Denizli’de yeni fabrikasının inşasına Ekim 2017’de başladı.

Devamı için...

Türk Asansör Sektörünün İlk Kadın Derneği Kuruldu

Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi İş Kadınları Derneği (AYS-KAD) 14 Şubat 2018 tarihinde kuruldu. Türk Asansör Sektörünün de ilk kadın derneği olan oluşum 31 Mart 2018 tarihinde ilk genel kurul toplantısını 28 kadın kurucu üyesi ile birlikte gerçekleştirdi.

Devamı için...

Wittur, Yeni Core Serisi Kapılarını Tanıttı

Asansör kat ve kabin kapısı üretiminde öncü kuruluşlardan WITTUR yeni Core ailesi ürünlerinin tanıtımını 14 Nisan 2018 tarihinde Tuzla Radisson Blue Otel’de gerçekleştirdi.

Devamı için...

Genemek Yeni Fabrikasını Açtı

Asansör kat-kabin butonu ve gösterge üretiminin önemli aktörlerinden Genemek, artan ürün talebini karşılayabilmek ve ürün çeşitliliğini arttırabilmek amacıyla 25 Nisan 2018’de İstanbul Sancaktepe’de yeni fabrikasının açılışını gerçekleştirdi.

Devamı için...

KONAYDER TS EN 81-20/50 Eğitimi verdi

Konya Asansörcüler Yürüyen Merdiven Sanayiciler Derneği (KONAYDER) Konya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün desteği ile 1 Şubat 2018 tarihinde Konya Bayır Diamond Hotel’de “TS EN 81-20/50 Standartları İle Gelen Ana Değişiklikler” konulu bir eğitim verdi.

Devamı için...

Asansör Üreticilerinden Kümelenme Hamlesi

Anadolu Asansörcüler Derneği (ANASDER) ve Ostim Organize Sanayi Bölgesi işbirliği ile 23 Ocak 2018 tarihinde, Ostim Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde “Asansörde Ulusal Markalar Çıkarmak İçin ‘Asansörde Kümelenme’ ve Asansörcülere Sağlanacak Faydalar” konulu bir toplantı düzenlendi.

Devamı için...

ASFED Eğitim Komitesi, Uygulamalı Eğitim için Çalışmalara Başladı

ASFED Eğitim Komitesi daha önce uygulamalı eğitim yapılması amacıyla pilot olarak belirlenen Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinde kurulacak laboratuvar ve atölyelerin, modelleme ve fizibilite çalışmaları için 20 Şubat 2018 tarihinde 2 önemli ziyaret gerçekleştirdi.

Devamı için...

Çağın Asansör Yeni Anti Vandal Kabin ve Kapısını Tanıttı

Çağın Asansör tarafından üretilen “Anti Vandal Kabin ve Kapı” TS EN 81-71 Kasıtlı Tahribata Karşı Dayanıklı Asansörler belgesine sahip.

Devamı için...

Dünyanın En Dik Füniküleri isviçre’de Hizmete Açıldı

Yüzde 110 oranında bir eğime sahip dünyanın en dik füniküler sistemi İsviçre’nin Schwyz kentinde 17 Aralık 2017 tarihinde hizmete girdi.

Devamı için...

Gaziantep’te Asansörcüler “Asansör Mevzuatı” Hakkında Bilgilendirildi

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ile Gaziantep Valiliği, 23 Ocak 2018 tarihinde asansör mevzuatı ve standartlardaki son değişikliklerle ilgili asansör firmalarının temsilcileri ve çalışanlarına yönelik bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Devamı için...

MMO, MİEM Eğitimlerine Hız Kazandırdı

Üyelerin beklentisi ve gelişmeler doğrultusunda Meslek içi Eğitim Merkezi (MİEM) kursları planlayan Makina Mühendisleri Odası, çeşitli konu başlıkları altında “Asansör Yetkili Servis Teknik Sorumlusu Eğitimleri” verdi.

Devamı için...

SEA Asansör Market Açıldı

Mesan Asansör Bünyesinde yeni kurulan SEA Asansör Market 15 Şubat 2018 tarihinde açıldı.

Devamı için...

Wittur’dan Dervrimsel Nitelikte Yeni Kat Kapısı

Wittur Group ürünleri içinde devrim yaratacak yeni kat kapısı ‘Core’ Nisan ayında Türkiye’de seri üretime geçiyor. Standartlardan 5 kez daha uzun test edilen kapı, dayanıklılığı ve güvenirliliği ile ön plana çıkmayı hedefliyor.

Devamı için...

Irak Yeniden İnşa Edilecek

Irak’ın yeniden yapılandırılmasına yönelik destek için Kuveyt’te 12-14 Şubat tarihleri arasında “Irak’ın yeniden imarı” konulu bir konferans düzenlendi. Düzenlenen bağış konferansında milyarlarca dolarlık destek sözü verildi. Ancak açıklanan miktar, Bağdat’ın istediği 88,2 milyar doların altında kaldı.

Devamı için...

CTBUH Turkey İlk Etkinliğini Gerçekleştirdi

Yüksek Binalar ve Kentsel Yaşam Alanı Konseyi CTBUH Türkiye’deki ilk etkinliğini “Yüksek & Yeşil” temasıyla İstanbul’da gerçekleştirdi.

Devamı için...

20'nci ELEVATOR WORLD Yılın Projesi

Gelenekselleşen Yılın Projesi yarışmamızın sonuçları ile tekrar sizlerle buluşmanın gururunu yaşıyoruz. Dokuz kategorinin tamamında birçok mükemmel yarışma projesi aldık.

Devamı için...

TASİAD Olağanüstü Genel Kurula Gitti

Tüm Asansör Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD) 23 Aralık 2017 tarihinde Olağanüstü Genel Kurul için toplandı.

Devamı için...

Sektör Mensubu Kadınlar Dernekleşiyor

Sektörde kadın buluşmaları etkinliğinin 4’üncüsü 10-11 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da düzenlendi. Asansörde Topuk Sesleri adı altında bir araya gelen sektör mensubu kadınlar Ata’nın huzuruna çıktı.

Devamı için...

Dudullu-Bostancı Metrosuna Otis İmzası

Dünya asansör sektörünün önden gelen firmalarından Otis, İstanbul’un en önemli metro projelerinden Dudullu-Bostancı hattının yürüyen merdiven ve asansör projelerini üstlendi. Projede, 13 İstasyona 53 asansör ve 156 yürüyen merdiven olmak üzere toplam 209 ünite bulunacak.

Devamı için...

Merih, Çözüm Ortaklarıyla Birlikte Eğitim Seferberliğinde

Merih Asansör, ülke genelinde EN 81 – 20/ 50 standartlarına yönelik değişiklikleri içeren bir dizi eğitim seminerinin startını verdi.

Devamı için...

Has Asansör’den EN 81-20/50 Eğitimi

Has Asansör, CE Mühendislik ve Adana Asansör Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ADASİAD) 25 Kasım 2017 tarihinde Adana Anemon Otel’de “TS EN 81-20/50 Standartları ile Gelen Ana Değişiklikler” konulu bir eğitim düzenledi.

Devamı için...

Aybey Elektronik Standart Değişikliklerine Getirdiği Çözümleri Paylaştı

Aybey Elektronik, İstanbul Crown Plaza’da 25 Kasım 2017 tarihinde, “EN 81-20/50 Standardının Kumanda Sistemine Getirdiği Yenilikler ve Aybey Elektronik Çözümleri” konulu bir teknik eğitim semineri düzenledi.

Devamı için...

Arkel Yeni Ürünü ARL-700’ü Tanıttı

ARKEL 15 Aralık 2017 tarihinde İstanbul Pendik Green Park Hotel’de yeni ürünü ARL-700 Kumanda Kartının tanıtımını gerçekleştirdi.

Devamı için...

MEKİSAN Geleceğin Makine Mühendisi Adaylarını Ağırladı

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Kulübü öğrencileri, 7 Aralık 2017 tarihinde Mekisan Asansörü ziyaret etti.

Devamı için...

Bulut Makina Gençlerin ve Üniversitelerin Yanında

Bulut Makina gençlere ve üniversitelere olan desteğini sürdürmeye devam ediyor. Birçok projenin sponsorluğunu üstlenen Bulut Makina, destek verdiği öğrencilerin bir kısmına staj ve sonrasında tam zamanlı olarak çalışma imkânı da sunuyor.

Devamı için...

MMO İzmir Uygulamalı Eğitim Merkezi Açıldı

Asansör Montajcısı ve Asansör Bakım Onarımcısı eğitmek ve belgelendirmek amacıyla Makine Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi tarafından, İzmir Bayraklı’daki Uygulamalı Eğitim Merkezi 21 Kasım 2017 tarihinde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Devamı için...

İNTERLİFT 2017

Dünyanın en büyük asansör fuarı büyümeye devam ediyor.

Devamı için...

Dünyanın En Uzun Deniz Üstü Projesine thyssenkrupp Katkısı

thyssenkrupp, Çin’in Hong Kong, Macao ve Zhuhai kentlerini birbirine bağlayan 55 km uzunluğundaki dünyanın en uzun deniz üstü köprüsüne 76 asansör ve 26 yürüyen merdiven montajını gerçekleştirecek.

Devamı için...

thyssenkrupp, Sürücüsüz Yardımcı Robotunu Tanıttı

thyssenkrupp, iş ortağı konumundaki yazılım geliştiricisi TeleRetail GmbH ile birlikte, 14 Eylül'de başlayan IAA Frankfurt Motor Show’da asansörlerin bakımında kullanılacak sürücüsüz yardımcı robotunu tanıttı.

Devamı için...

Thyssenkrupp, Almanya’nın En Yüksek Seyir Terasını Ziyaretçilerine Açtı

thyssenkrupp halatsız, yüksek hızlı asansörlerin test edildiği Rottweil’de ki test kulesini 7 Ekim 2017 tarihinde ziyaretçilerine açtı. Kulenin 232 metre yüksekliğindeki terasında ziyaretçiler, 360 derecelik açıyla Black Forest ve Swabian Alb manzarasının keyfini çıkartabilecekler.

Devamı için...

TASIAD Okul Projesini Bakanlığa Tanıttı

TASİAD Yönetim Kurulu 25 Ekim 2017 tarihinde T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik ile bir araya geldi.

Devamı için...

TASİAD Yönetim Kurulu GETA Grup ve BOSS Asansörün Misafiri Oldu

Tüm Asansör Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TASİAD) her 15 günde bir düzenlediği Planlı Olağan Yönetim Kurulu toplantıları kapsamında 7 Eylül 2017’de GETA Gruba, 21 Eylül 2017’de ise BOSS Asansöre konuk oldu.

Devamı için...

TASİAD Okul Projesini Bakanlığa Tanıttı

Tüm Asansör Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TASİAD) 11 Ekim 2017 Tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TASİAD Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve derneğin tanıtımını yapmak üzere görüştü.

Devamı için...

Sektör Kadınları Şirince’de Buluştu

Sektörde kadın buluşmaları etkinliği 9-10 Eylül 2017 tarihinde üçüncü kez gerçekleşti. Asansör sektörüne gönül vermiş kadınların bir araya geldiği etkinlikte Efes Antik Kenti ve Şirince Köyü gezildi.

Devamı için...

Dünyanın En Yüksek Dördüncü Binasının Asansörleri Otis’den

Çin'in silikon vadisi olarak bilinen Shenzhen’de bulunan 600 metrelik Ping'An Finans Merkezi (PAFC), Yüksek Bina ve Kentsel Yaşam Alanı Konseyi (CTBUH) tarafından resmi olarak dünyanın en yüksek dördüncü binası olarak kabul edildi.

Devamı için...

Samsun MMO’da Eğitimlere Ara Verilmiyor

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şube, Meslek içi Eğitimleri (MİEM) kapsamında üyelerine yönelik düzenlemiş olduğu Mühendis Yetkilendirme Kurslarına 29 Eylül 2017 tarihinde “Asansör Avan Proje Hazırlama Mühendis Yetkilendirme Kursu” ile devam etti.

Devamı için...

MMO Ege’li Asansörcüleri Bigilendirdi

TMMOB Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen, “Asansörlerin Tasarımına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Tebliğ ve Uygulamaları” konulu bilgilendirme semineri 19 Eylül 2017 tarihinde Tepekule Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Devamı için...

Binaya Göre Değil, Asansöre Göre Bina

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Kocaeli Şubesi Gebze İlçe Temsilciliği bünyesinde kurulan Asansör Komisyonunun katkıları ile 3 Ekim 2017 tarihinde Gebze Ticaret Odası Konferans Salonunda “Asansör Avan ve Asansör Uygulama Projelerinde Olan Değişiklikler” konulu seminer düzenlendi.

Devamı için...

Liftinstituut Türkiye’den LiftAcademy Eğitimleri

Liftinstituut Solutions Türkiye Ofisi, 5 Ekim İstanbul Point Hotel Barbaros’ta ve 19 Ekim 2017 Istanbul Marriott Hotel Asia“da 2014/33/AB ve EN 81-20 Standardı ile zorunlu hale gelen yenilikler” konulu iki eğitim düzenledi.

Devamı için...

Kruvaziyer Gemilerinde Kone İmzası

Alman MV Werften şirketi yeni 'Global sınıf' filosuna ait, iki yeni kruvaziyer gemilerinin asansör tedariki için KONE ile anlaştı.

Devamı için...

HITACHI, Yeni TX Serisi Yürüyen Merdivenini Piyasaya Sürdü

Hindistan, Asya ve Orta Doğu için yeni TX Serisi yürüyen merdivenini piyasaya sürdüğünü açıklayan Hitachi, yeni serinin birçok standartları karşılayan bir model olduğunu duyurdu.

Devamı için...

EEMKON 2017’nin Tanıtımı Gerçekleşti

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası adına İstanbul Şubesi tarafından 16-17-18 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul’da Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde 2. si düzenlenecek olan “Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi 2017 (EEMKON 2017) tanıtımı gerçekleşti.

Devamı için...

EAYSAD Öğrenci ve Velilerle buluştu

Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (EAYSAD) ve Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meslek Komitesi 10 Ekim 2017 tarihinde Seyit Şanlı Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri ve velileriyle bir araya geldi.

Devamı için...

BURSAD Yeni Yönetimini Belirledi

Bursa Asansör Sanayicileri Derneği (BURSAD), 18 Ekim 2017 tarihinde Dernek Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi.

Devamı için...

Bursa’daki 17 ilçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Bilgilendirildi

Bursa Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binası Enerji Verimliliği Salonunda, 24 Ekim 2017 tarihinde “Asansör İşletme Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” konulu toplantı gerçekleştirildi.

Devamı için...

ASFED, Dokas Üyeleri İle Bir Araya Geldi

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), üyesi bulunan dernekleri ziyaret etmek ve dernek üyeleri ile tanışıp, sektörünün o ildeki durumu hakkında bilgilenmek amacıyla aylık toplantısını 15-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Trabzon’da gerçekleştirildi.

Devamı için...

ARKEL, Tüm Birimlerini Tek Çatı Altında Topladı

Asansör kontrol sistemleri pazarının lider firmalarından ARKEL A.Ş., Üretim, depo ve yönetim ofislerini tek bir çatı altında toplayarak yeni binasının açılışını 12 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirdi.

Devamı için...

ANASDER’den TS EN 81-20 Standart eğitimi

Anadolu Asansörcüler Derneği (ANASDER), 24 Ekim 2017 tarihinde Asansör İmalatçıları, Montajcıları, Bakımcıları ve Muayene elemanları için TS EN 81-20 Standart eğitimi düzenledi.

Devamı için...

Fermator Otomatik Kapı ve EN 81-20/50 Eğitimleri İstanbul’da Yapıldı

Mesan Asansör, Fupa Asansör ve Fermator İş Birlikteliğiyle düzenlenen EN 81-20/50 Standartları Eğitim Semineri 26 Ekim 2017 tarihinde İstanbul Kaya Ramada otelinde yapıldı.

Devamı için...

Zorlu Yeni Yuvasında

Sektörün önde gelen emniyet komponentleri üreticisi Zorlu Asansör, 1 Ağustos 2017 tarihinde Ümraniye ve Çekmeköy’deki üretimini, Sultanbeyli’de 1700m2 alana sahip yeni yerine taşıdı.

Devamı için...

Liftinstituut Hollanda Basın Toplantısı

Liftinstituut Solutions Hollanda Amsterdam’daki merkezinde 25-26 Ekim 2017 tarihleri arasında Türkiye ulusal basın mensuplarının da aralarında bulunduğu bir basın toplantısı ve gezi düzenledi.

Devamı için...

CTBUH Dünyanın En Hızlı Asansörlerini Sertifikalandırdı

Yüksek Binalar ve Kentsel Yaşam Alanı Konseyi (CTBUH) ve Guinness Dünya Rekorları Kitabı iş birliği ile yapılan çalışma neticesinde halihazırda kurulumu tamamlanmış ve çalışır durumdaki dünyanın en hızlı asansörlerini sertifikalandırdı.

Devamı için...

RoyalCert’ten Kıtaları Bir araya Getiren Toplantı

RoyalCert her yıl düzenlediği ve iş ortakları olan ülkelerden katılımcıların bulunduğu Deneyim Paylaşım Toplantısını, (Experience Exchange Meeting) Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Namlı başkanlığında bu yıl 24-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında Kapadokya’ da gerçekleştirdi.

Devamı için...

Liftinstituut Solutions’a Yeni Satış ve Pazarlama Müdürü

Liftinstituut’ün şirketlerinden biri olan ve Türkiye’de faaliyet gösteren Liftinstituut Solutions, Genel Müdür Yardımcılığı ve Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü görevine Haziran 2017 itibarı ile Elektrik-Elektronik Mühendisi Yavuz Kayağ’ı atadı. İnşaat sektöründe geniş bir danışmanlık hizmeti de sağlayan Liftinstituut Solutions, asansör ve yürüyen merdivenlere yönelik trafik analizi, uygun ekipman seçimi, montaj, teknik destek ve sonrasında doğru ürün kullanımı, ürünün kontrolleri ve iş planı takibini sürekli olarak sürdürüyor.

Devamı için...

Karşıyaka’da Olumsuz Tablo Tersine Döndü

Karşıyaka Belediyesi ve ilçe genelindeki asansörlerin kontrollerini gerçekleştiren RoyalCert Belgelendirme kuruluşu, 2017 yılında 2 bin 643 asansörde yapılan çalışmalarla, güvenlik düzeyi açısından kullanılabilir durumda olan asansör oranının yüzde 90’a ulaştığını bildirdi.

Devamı için...

Gravit Asansör Ataşehir’deki Yeni Merkezine Taşındı

İtalyan LAFERT, MONTANARI ve TOPGEAR marka temsilciliklerini bünyesinde toplayan GRAVIT, Ferhatpaşa Alaşehir’deki yeni merkez binasına taşındı.

Devamı için...

Giresun’da İlk Kez Asansör Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları düzenlendi

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Mesleki Yeterlilik Belgesi Asansör Bakım ve Onarımı sınavı gerçekleştirildi.

Devamı için...

Çin’in İki Önemli Projesine KONE İmzası

Asansör ve yürüyen merdiven endüstrisinde global üreticilerinden olan KONE, OCT Tower’a 31 adet asansör, Raffles City Chongqing’e de 196 asansör ve yürüyen merdiven tedarik edecek.

Devamı için...

ASFED’in Yeni Yönetimi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) 15 Temmuz 2017 tarihinde yeni seçilen yönetimi ile ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Devamı için...

Fotoğraf Yarışması2017 Kazananları

Rekabetin beşinci yılı için yeni mekânlar ve anlayışlar belirlendi.

Devamı için...

Sektörün Öncü Markası Yeni Fabrikasında Yeni CEO’suyla

Asansör kumanda kartları, kumanda panoları, acil kurtarma sistemleri, revizyon ve alarm setleri imalatını ve sektörde ihtiyaç duyulan diğer elektronik cihazların tasarımını yapan sektörün öncü markası Arkel, 30 Haziran 2017 tarihinde yeni yuvasına taşındı.

Devamı için...

Fermator Otomatik Kapı ve EN 81-20/50 Eğitimleri Malatya ve Konya’da Yapıldı

Fermator otomatik kapı mekanizma üreticisi olarak Türkiye’deki distribütörlerinden Fupa Lift ile birlikte Malatya’daki üreticisi Sistem Çelik Halat ve Konya’daki üreticisi Ahmet Asansör ile birlikte bir dizi EN 81-20/50 eğitimi düzenledi.

Devamı için...

Türkiyenin İlk Tematik Asansör Meslek Lisesi İçin İmzalar Atıldı

Sektördeki nitelikli eleman istihdam problemine derinlemesine çözüm olacak Asansör Sistemleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin protokolü 22 Ağustos 2017 tarihinde İstanbul Valiliğinde düzenlenen törenle imzalandı.

Devamı için...

Ziehl-Abegg Türkiye’de 10. Yılını Kutladı

Boğaz gezisinde konuşmalar, akşam yemeği ve geleneksel eğlenceler yer aldı.

Devamı için...

Yeni Standartlar Sektör için Daha Güvenli

Asansörlerin bakım ve onarımında belirlenen EN 81-1+A1 Elektrikli Asansör ve EN 81-2 +A3 Hidrolik Asansör standartları artık tarih oluyor.

Devamı için...

Wittur’dan Yeni Servo Dişlisiz Tahrik Makinesi: WSG-SF

Wittur Group, yeni servo dişlisiz tahrik makinesini tanıttı. WSG-SF adındaki yeni ürün EN 81-20/50 sertifikalı ve her türlü alçak alanlara uygun çözüm sunmayı hedefliyor. Firma, farklı ağırlıktaki yükler için ise ürünün 4 farklı versiyonunu hizmete sundu.

Devamı için...

Alman Devinden Üretimi Yerelleştirme Hamlesi

thyssenkrupp Elevator, Hindistan’da hızla ilerleyen kentsel gelişimi destekleyerek Pune’da birinci sınıf kalitede asansör üretim tesisini 12 Mayısta hizmete açtı. Firma, yeni ve büyük bir eğitim merkezi ile de bölgedeki yetenekleri sektöre kazandırmayı hedefliyor.

Devamı için...

TASİAD’tan Üyelerine TS EN 81-20 Standardı Eğitimi

Tüm Asansör Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD) organizasyonluğunda tüm üyelere yönelik 25 Mayıs 2017 tarihinde TS EN 81-20 Standardı Eğitim Semineri düzenlendi.

Devamı için...

TASİAD’dan Sektörün Gelişmesi Adına Önemli Adım

Tüm Asansör Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD) asansör sektörünün mesleki, teknik ve profesyonel anlamda gelişmesine yardımcı olmak amacıyla bir dizi okul ziyaretlerinde bulundu.

Devamı için...

Periyodik Kontroller Yasal Zorunluluk

MMO kamusal denetim anlayışıyla 2015 yılından itibaren İstanbul’da 342 yürüyen merdiven ve bandın periyodik kontrollerini gerçekleştirdi. Kontrolü yapılan ekipmanların yaklaşık yüzde 82’sinde ilk kontrol sonucu kullanılmasının sakıncalı olduğu tespit edilirken periyodik kontrolün hayati önem taşıdığı belirtildi.

Devamı için...

Çocuklar için Güvenli Asansör ve Yürüyen Merdiven Kullanımı

Kartal Belediyesi ve Otis Türkiye, çocuklar ve ebeveynleri bilinçlendirmek için 7 Haziran 2017 tarihinde Kartal Belediyesi’nin kreşlerinde 6 yaş sınıflarına özel “Güvenli Asansör ve Yürüyen Merdiven Kullanım” etkinliği düzenledi.

Devamı için...

150 Asansör Firmasına TS EN 81-20/50 Asansör Standartlarıyla Gelen Ana Değişiklikler Eğitimi Düzenlendi

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, 6 Mayıs 2017 tarihinde Samsun Valiliği Bilim, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü işbirliği ile “TS EN 81-20/50 Asansör Standartlarıyla Gelen Ana Değişiklikler Eğitimi” düzenledi.

Devamı için...

MMO Samsun Şubede Asansör Avan Proje Hazırlama Mühendis Yetkilendirme Kursu Düzenlendi

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, Meslek İçi Eğitimleri (MİEM) kapsamında üyelerine yönelik düzenlemiş olduğu Mühendis Yetkilendirme Kurslarına 12 Mayıs 2017 tarihinde “Asansör Avan Proje Hazırlama Mühendis Yetkilendirme Kursu” ile devam etti.

Devamı için...

Sektörümüz İftar Organizasyonlarıyla Bir Araya Geldi

Asansör sektörümüzdeki kurum ve kuruluşlar, bu yıl da Ramazan ayının manevi havasını birlikte paylaştılar. İftar yemeği organizasyonlarıyla bir araya gelen sektör mensupları, hoş sohbetler eşliğinde güzel vakit geçirdi.

Devamı için...

Hüseyin Halıcı Yeniden ENOSAD Başkanlığı’na Seçildi

Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD)’ın 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 24 Mayıs 2017 tarihinde Cevahir Hotel Asia İstanbul’da yapıldı. Dr. Hüseyin Halıcı’nın oy çokluğuyla yeniden ENOSAD Başkanlığı’na seçildiği toplantıda, Başkan Halıcı daha da artan bir ivmeyle çalışacaklarını belirtti.

Devamı için...

EEMKON Kongresi Kasım Ayında Başlayacak

EMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen, “Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi 2017 (EEMKON 2017), 16-17-18 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul’da Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesinde yapılacak.

Devamı için...

Bakü Metrosu’na thyssenkrupp İmzası

Thyssenkrupp, 25 adet yürüyen merdiven tedarik etmek üzere Bakü Metrosunun kamu ihalelerini kazandı. Firma, önümüzdeki üç yıl içinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye, süper yüksek yürüyen merdiven tedarik edecek.

Devamı için...

Aybey Elektronik’ten Yeni Standarlara Uygun Kumanda Kartı: ALC Asansör Kumanda Kartı

Asansör kumanda sistemleri alanında üretim yapan Aybey Elektronik, yeni asansör standardları olan EN81-20/50 ye uygun ALC kumanda kartı, kumanda panosu ve hazır tesisat üretimine Haziran 2017 tarihinde başladı.

Devamı için...

ASFED Eğitimlerinin 4’üncü Durağı Trabzon Oldu

Asansör Sanayicileri Federasyonu’nun (ASFED) ve Doğu Karadeniz Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (DOKAS) işbirliğiyle “TSEN-81-20 Standardına Geçiş” Eğitim semineri, 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü MMO Trabzon şubesi toplantı salonunda gerçekleşti.

Devamı için...

Asansörlerin Tasarımına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Tebliğ Yayınlandı

Asansör Montajından önce tasarım, trafik hesabı ve avan projede yaşanan sorunlara çözüm getirmek amaçlı 14 Haziran 2017 tarihli Resmî Gazetede “Asansörlerin Tasarımına İlişkin Usul ve Esaslara Yönelik Tebliğ” yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Devamı için...

Ametal Yeni Yuvasında Daha Güçlü

Sektörün önde gelen kabin, kat butonyer ve göstergeleri, fotoseller, elektronik kumanda tabloları, elektronik yük ölçme ve paket asansör sistemleri üreten Ametal firması Taşdelen’deki yeni fabrikasını hizmete soktu.

Devamı için...

Forza Asansör Market Açıldı

Sektörde 20 yılı aşan deneyimi ile herkesin yakından tanıdığı Serap Aydın, Mart 2017’de kuruluşunu tamamladığı Forza Asansör Market ile sektöre yeni bir soluk kazanırdı.

Devamı için...

Liftinstituut’ten En İyi Asansör Yarışması

Asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen bir kuruluş olan Hollandalı Liftinstituut, her yıl yurtdışında gerçekleştirdiği 'Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması'nı bu yıl Türkiye’ye de taşıdı.

Devamı için...

Dünyanın En Derin Asansör Test Kuyusu

Asansör ve yürüyen merdiven endüstrisinin lider markalarından biri olan Kone, geniş kapsamlı tadilatların tamamlanmasının ardından Finlandiya, Tytyri’deki yüksek katlı asansör test laboratuvarının açılışını 29 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirdi.

Devamı için...

TASİAD Yeni Yönetim ve Denetim Kurulunu Seçti

Tüm Asansör Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD) 25’inci Olağan Genel Kurul toplantısını 18 Mart 2017 Cumartesi günü Titanic Business Kartal Hotel’de gerçekleştirdi.

Devamı için...

RoyalCert Motivasyonunu Arttırdı

RoyalCert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş. 18-20 Mart 2017 tarihleri arasında Antalya Akka Antedon Hotel’de Motivasyon ve Eğitim Kampı’nın ikincisini düzenledi.

Devamı için...

Otis Türkiye, Üretim Tesislerini İtfaiyecilere Açtı

Otis Türkiye, üretim tesislerini açarak, İstanbul İtfaiyesi eğitmenleri ve ekiplerine yönelik, ‘Asansörler ve Yürüyen Merdivenlerde Yaşanabilecek Kazalara Müdahale Eğitimleri’ düzenliyor.

Devamı için...

Mitsubishi Electric Üç Dalda Guinness Dünya Rekoru Kırdı

Teknoloji devi Mitsubishi Electric; en hızlı asansör, bir binada bulunan en uzun seyahat mesafesine sahip asansör ve en hızlı çift katlı asansör olmak üzere üç ayrı kategoride Guinness Dünya Rekoru kırdı.

Devamı için...

Mersin’deki Sektör Temsilcileri Bir Araya Geldi

Mersin’de asansör sektörünün temsilcileri, Asansör Sektöründe Yaşanan Sorunlar, Çözümleri ve Yönetmelikler konulu bir toplantı düzenledi. Toplantı 28 Mart 2017 tarihinde Divan Otel’de gerçekleşti.

Devamı için...

Liftinstituut Solutions Hedefi Türkiye’yi Ortadoğu’nun Merkezi Yapmak

Asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen Hollandalı Liftinstituut firması, Türkiye’yi Ortadoğu’nun yatırım merkezi yapacak yeni projelere imza atmaya hazırlanıyor. Dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan firma, inşaat sektöründeki gelişmelere paralel olarak her yıl yüzde 30’ların üzerinde bir büyüme gerçekleştirdi. Firma 2017 yılında bu rakamı yüzde 50’nin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Devamı için...

Kernek Asansör’den Tamamen Kauçuk Asansör Kuyu Dibi Tamponu

Üçgen Mühendisliğin Kernek Asansör markası ile üretimine başladığı kauçuk asansör kuyu dibi tamponu ile bütün mevcut riskler düşünülmüş ve yeni standartlara uygun olarak sektöre sunulmuştur.

Devamı için...

Hitachi, Çonburi’deki Asansör Mühendisliği Eğitim Merkezini Açtı

Hitachi Ltd ve Hitachi Building Systems Company, asansör ve yürüyen merdiven sektöründe çalışan mühendisler için, Japonya sınırları dışındaki ilk eğitim merkezini açtı. Tayland’ın Çonburi şehrinde açılan Asya Eğitim Merkezi Şubat 2017’de faaliyete girdi.

Devamı için...

EAYSAD TS EN 81-20/50 için Çalışmalara Başladı

Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (EAYSAD) 18 Mart 2017 tarihinde İzmir Best Western Konak otelinde Serdar Tavaslıoğlu eğitmenliğinde üye ve tüm meslektaşlarına yönelik “TS EN 81-20/50 Asansör Standartları ile Gelen Değişiklikler” konulu eğitim semineri gerçekleştirdi.

Devamı için...

Dünyanın En Yüksek 5’inci Binası, Üç Guinness Dünya Rekoruna Sahip “Lotte Dünya Kulesi”

Güney Kore’nin en yüksek, dünyanın ise en yüksek beşinci gökdeleni Lotte Dünya Kulesi, muhteşem bir havai fişek gösterisi ile 3 Nisan 2017 tarihinde açıldı. 123 katlı ve 555 metre uzunluğundaki bina Seul’daki Han nehrinin kıyısında inşa edildi.

Devamı için...

Bursa Ticaret Odası, MESYEB ile Asansörcülere de Mesleki Belge Veriyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurduğu Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme (MESYEB) Merkezi asansör sektöründeki meslekler ile ilgili de Mesleki Yeterlilik Belgesi için sınavlara başladı.

Devamı için...

ASFED Yönetim Kurulu Üyeleri, EAYSAD Geleneksel Kahvaltısında Dernek Üyelerini Bilgilendirdi

Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (EAYSAD) 8 Nisan 2017 tarihinde İzmir Buca’da, üyeleri ve Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) Yönetim Kurulu’nun katıldığı kahvaltı organizasyonu düzenledi.

Devamı için...

Sektör Kadınları Bir Araya Geldi

Sektörde kadın buluşmaları etkinliği 8 Mart Dünya kadınlar gününde Pendik Divan Otelde gerçekleşti. Asansör sektörüne gönül vermiş kadınların bir araya geldiği toplantıda, bir sonraki etkinlik için daha fazla kadın çalışanla bir arada olma sözü verildi.

Devamı için...

Asansör Sektörünün 2021 Yılına Kadar Yüzde 6 Büyümesi Bekleniyor

Dünyanın en büyük pazar araştırma mağazalarından birisi olan Research and Markets, “Tür, Hizmet, Asansör Teknolojisi ve Nihai Kullanıcı Sektörüne Göre Asansör ve Yürüyen Merdiven Piyasası - 2021 Yılı için Küresel Tahmin” raporunu açıkladı.

Devamı için...

Suat Sezai Gürü Uygulamalı Eğitim Merkezi Açıldı

TMMOB Makine Mühendisleri odası İstanbul Şubesi, Suat Sezai Gürü Uygulamalı Eğitim Merkezini 8 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Tuzla’da düzenledikleri bir törenle açtı.

Devamı için...

Wittur, Yeni Ağır İş Makinesi Wsg-52'yi Piyasaya Sürdü

WSG-52, merkezi Dresden, Almanya'da bulunan Wittur Electric Drives GmbH'nin dişlisi bulunmayan makine serisinin en üst modeli.WSG-52.3 uygulamasında 9.200 Nm nominal torka sahip bu makine, 2:1 halatlamada 9.800 kilo taşımak üzere tasarlandı.

Devamı için...

Ümraniye Belediyesi Asansör Muayene Hizmetlerine Başladı

Ümraniye Belediyesi, ilçe sınırları içinde bulunan asansörlerin periyodik kontrol faaliyetlerini artık kendi içinde kurduğu “Ümraniye Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Asansör Muayene Hizmetleri” birimi tarafından gerçekleştiriyor. Ümraniye Belediyesi bu hizmeti uygulayan Türkiye’deki ilk belediye oldu.

Devamı için...

Prysmian Group Türkiye İhracat Ödülü Aldı

Prysmian Group Türkiye, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her yıl düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar 2016 Ödülleri’nde, ihracat ödülü ve sektör birinciliği kazandı.

Devamı için...

Kinetek Yeni Yapılanmasıyla her proje için çalışacak

2005 yılından bu yana Türkiye Pazarında hizmet veren Kinetek İnc. Yeni yapılanmaya gidiyor. Hem organizasyonel hem de stratejik değişiklikler yapan firma’nın Türkiye pazarında iddialı hedefleri var.

Devamı için...

İşsiz Gençler Asansör Bakım ve Onarımcısı Olarak Yetiştiriliyor

Ulusal Meslek Standartları ve Yeterlilikleri ile Asansör Bakım ve Onarımcısı Meslek Elemanı Yetiştirme Projesi kapsamında yapılan Asansör Bakım ve Onarım Mevzuatı Semineri tamamlandı. İstanbul, Ankara ve İzmir’in ardından Bursa’da tamamlanan eğitimlerle, işsiz gençlerin mesleki eğitimleri artırılarak sertifika kazandırılması sağlanıyor.

Devamı için...

EAYSAD Üyelik Taahhütnamesi Hazırladı

EAYSAD’ın gelenekselleşen kahvaltı organizasyonunda, Üyelik Taahhütnamesi üyelerin imzasına sunuldu. Asansör Maliyet Analiz eğitimi de ilgiyle takip edildi

Devamı için...

Can-Lift, Yeni Hız Regülatörünü Piyasaya Sürdü

Can-Lift’in yeni ürünü CL-08 Çift Yönlü Asansör Aşırı Hız Regülatörü, demonte taban montaj sacı sayesinde dar alanlara uygulamaya olanak tanıyor.

Devamı için...

Bursa’daki Okul Asansörlerinin Bakımı İçin BURSAD’a Başvuruldu

Bursa’da asansörü olan 375 okul bulunuyor. Bu asansörlerin bakım ve onarımından sorumlu olan Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Enerji Verimliliği Birimi, bu konuda işbirliği yapmak üzere BURSAD ile görüştü.

Devamı için...

AYSAD’ın 46. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Olağan Genel Kurul toplantısında üye ve başkanlık seçimi yapılmadı. Dilek ve Temenniler kısmında ağırlıklı olarak MYK belgesi ve EN 81-20 standardı konuları vurgulandı.

Devamı için...

ASO Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı’nda 53 firmaya ödül

Ankara Sanayi Odası (ASO) Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı ve 53. Yıl Ödül Töreni Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin katılımıyla ASO 1. OSB’de yapıldı.

Devamı için...

Ametal’in Yeni Ürünü; COOL Kat Butonyeri

Ametal’de her tasarımın bir hikayesi var. Çünkü ürüne olan bakış açısı, her zaman ürünün fonksiyonunun bir kaç adım önünde. “COOL”; firmanın, yeni nesil kat butonyer tasarımları için yarattığı serinin ismi.

Devamı için...

Yılın En İyi Yeni Gökdeleni İki Yıldır Çin’den

Yüksek mimaride dünyanın en tanınmış ödülü olarak bilinen Emporis Gökdelen Ödülü 2015’i, dünyanın en yüksek ikinci binası olan, Çin’deki Shanghai Tower kazandı. Ödülü geçtiğimiz yıl da Pekin’deki Wangjing SOHO kazanmıştı.

Devamı için...

Eskişehir Asansörcüler Derneği Federasyona Üye Oldu

ASFED’in 2016 yılını değerlendirdiği ve 2017 yol haritasının çizildiği toplantısında, Eskişehir Asansörcüler Derneği’nin de ASFED’e katıldığı duyuruldu. Böylelikle ASFED’in üye dernek sayısı 12’ye yükseldi. EAYSAD, Alanya, Adana ve Kırıkkale Asansörcüler Derneği ile görüşmeler devam ediyor.

Devamı için...

Thyssenkrupp SEED Campus - Eğitim Merkezi Açıldı

Thyssenkrupp 2016 yılı sonu itibariyle İstanbul Ataşehir’de yeni eğitim merkezini açtı. Merkez, firma içi eğitimlerin yanı sıra asansör teknolojileriyle ilgili bilgilendirme ve eğitim misyonu taşıyor.

Devamı için...

Otis Türkiye’den Kalifiye Genç İstihdamına Destek

Küresel İşbaşında Eğitim Ağı’nın (GAN) ilk ulusal uygulamasına katılan 21 şirketten biri olan Otis Türkiye, 2016 yılı içerisinde İŞKUR üzerinden en çok istihdam yapan 3’üncü firma oldu.

Devamı için...

Liftinstituut’ten Kartal Belediyesi’ne Eğitim

Liftinstituut, Kartal Belediyesi’nde EN 81-20, EN 81-70, EN 81-21 standartlarına ilişkin teorik ve uygulama konulu eğitimler verdi

Devamı için...

Engelli Asansörlerinde Ölçü Değişikliği Zorunluluğu Ertelendi

Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik değişikliğiyle birlikte, engelli asansörlerinin kabin ölçülerinin minimum 10 kişi olma zorunluluğu Haziran 2017’ye ertelendi.

Devamı için...

Heilbronn 2016 Avrupa Asansör Kongresi

Avrupa asansör sektöründe stratejik planlama ve inovasyona acil çağrı

Devamı için...

RoyalCert’in Düzenlediği Panele Bakan Faruk Özlü katıldı

RoyalCert’in düzenlediği 'Türkiye’de Asansör Güvenliği' konulu panelde konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 'Hedefimiz, her asansörün yılda bir kere periyodik kontrolden geçmesi'dedi.

Devamı için...

Has Asansör Ar-Ge Merkezi Faaliyete Geçti

Asansör sektöründe saygın bir yere sahip olan Has Asansör A.Ş. kurduğu AR-GE merkezinde geliştireceği yeni projeler ile tüm dünyada adını duyuran bir marka olma yolunda ilerliyor.

Devamı için...

EAYSAD sektöre yönelik bir taahhütname hazırlıyor

EAYSAD’ın geleneksel hale getirdiği kahvaltı organizasyonunun en yenisinde, üyelerin ve meslektaşların kesimin mutabık kalacağı bir Taahhütname hazırlanmasına karar verildi.

Devamı için...

EMO, Yetkili Mühendis Belgelemeye Başladı

EMO’nun bağımsız Personel Belgelendirme Kuruluşu EMBK, TÜRKAK Akreditasyonu için başvuruda bulunarak Ekim ayından itibaren eğitim ve belgeleme yapmaya başladı. Bundan sonra EMO bünyesindeki Mühendis Yetkilendirme Belge sınavları ve belgeleri EMBK tarafından verilecek.

Devamı için...

Aybey Elektronik Samsun’da Eğitim Verdi

Aybey Elektronik, Samsun’daki Hampton By Hilton Otel’de, EN 81-20/50’nin Asansör Kumanda Sistemlerine getirdikleri ve ACT Kumanda Sistemi konulu eğitim verdi.

Devamı için...

Asansör Teknik Komitesi Toplandı

ASTEK’in 16. Toplantısında, asansör yıllık muayenelerindeki kontrol kriterlerinin yeniden gözden geçirilmesi için alt komite kurulmasına karar verildi. 30-60 günlük sürenin değiştirilmesi konusu ise karar bağlanmadı.

Devamı için...

ASFED’in MYK Sınavlarına Hazırlık Eğitimleri Devam Ediyor

ASFED, Mesleki Yeterlilik Sınavları öncesi hazırlık eğitimlerini BURSAD ile başlatan ASFED, İstanbul ve Denizli ile devam etti. Ortalama 25 kişilik sınıflarda gerçekleşen eğitimler, Eskişehir Asansörcüler Derneği Başkanı İbrahim Özçakır tarafından veriliyor.

Devamı için...

Asansör Kat Kapıları Ve Mevzuata Uygunluk

Hepimizin bildiği gibi asansör kat kapısı kilitleri Asansör Yönetmeliği’ne göre güvenlik komponentidir ve EN 81-1+A3 şartları doğrultusunda, 31.8.2017’den itibaren piyasaya arz edilecek kat kapılarının ise EN 81-20 ve EN 81-50 standartlarına göre test edilmesi ve uygunluğunun belgelendirilmesi gereklidir.

Devamı için...

Cersan, Mimar Sinan Erkek Öğrenci Yurdu’na 21 Asansör Monte Etti

Cersan Asansör, İstanbul Maltepe’deki Mimar Sinan Erkek Öğrenci Yurdu’na 21 ünitelik asansör montajı gerçekleştirdi. Cersan, bu projede kendisinin geliştirdiği, AS7 markası ile patentli asansör paket sistemini kullandı.

Devamı için...

Mediterra Capital, Arkel'i Satın Aldı

Başarılı ve hızlı büyüyen, sektöründeki lider şirketlere yatırım yapan özel sermaye fonu Mediterra Capital, Türkiye’nin asansör teknolojisi alanında önde gelen oyuncularından Arkel’in çoğunluk hissesini satın aldı.

Devamı için...

'Yapı ve Asansör' Ana Temalı Asansör Sempozyumu ve Sergisi

Türkiye genelinde 10-16 Ekim 2016 tarihlerinde 81 ilde kutlanan Ürün Güvenliği Haftası’nda asansör sektörüne ilişkin toplantılar da yapıldı.

Devamı için...

Ürün Güvenliği Haftasında Asansör Mevzuatı Konuşuldu

'Yapı ve Asansör' ana temalı Asansör Sempozyumu ve Sergisi 2016, 13 - 15 Ekim 2016 tarihlerinde İzmir’de yapıldı. 26 bildirinin sunulduğu sempozyumda, teknik makalelerin yanı sıra sektörün güncel sorunları da ayrıntılı olarak masaya yatırıldı.

Devamı için...

TASİAD Meslek Liselerine Kitap Desteğini Genişletti

TASİAD tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen meslek liselerine yönelik ücretsiz kitap projesi kapsamında basılan kitapların sayısı üçe çıktı. TASİAD Yönetim Kurulu, ilk olarak Samandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine kitaplarını teslim etti.

Devamı için...

EMO ve MMO, Asansör Muayene Elemanlarını Belgelendiriyor

Elektrik Mühendisleri Odası ve Makina Mühendisleri Odası, Asansör Periyodik Kontrollerini Gerçekleştirecek Muayene Personelinin Belgelendirilmesine Dair Tebliğ çerçevesinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmesinin ardından 27 Eylül 2016 tarihinde eğitimlere başladı.

Devamı için...

BURSAD’da Ürün Güvenliği Toplantısı

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Ürün Güvenliği Haftası kapsamında BURSAD’ı ziyaret etti.

Devamı için...

Aybey’den yeni AUB kartı

Aybey Elektronik, herhangi bir Android tableti asansör kabin kaseti olarak kullanılmasını sağlayan AUB kartını geliştirdi.

Devamı için...

ASFED Sektörün Önde Gelen Gündemlerini Masaya Yatırdı

ASFED, Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısında; MYK’nın Mesleki Yeterlilik Sınavı ve EN-81-20 standardı için eğitim verilmesi, Yapı Denetim Kuruluşları Derneği ile asansör kuyusu konusunda görüşülmesi kararlaştırıldı.

Devamı için...

Asansöre ayrılan kaynağın yarısı ithalata gidiyor

Asansör Sempozyumu 2016 Sonuç Bildirisinde, asansörlere ayrılan ülke kaynağının 500 milyon dolar olduğu ve bunun 246 milyon dolarının ithalata gittiği vurgulandı. Aşağıda Sonuç Bildirgesinden alıntılar yayımlıyoruz.

Devamı için...

Teori Mühendislik Yeni Fabrikasına Taşındı

Üretim tesisini büyüten Teori Mühendislik, ofisini ve fabrikasını Sancaktepe’deki yeni tesisine taşıdı. Firma, yeni tesisinde % 20 olan ihracat oranını % 40’ın üzerine çıkartmayı hedefliyor.

Devamı için...

2016 Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

ELEVATOR WORLD’ün Dördüncü Yıllık Fotoğraf Yarışması’na dünyanın dört bir yanından 200 aday katıldı. Online olarak oy vermek isteyen binlerce kişi, 66 finalist arasından yedi kategoride kazananları belirlemek üzere fikirlerini sundu.

Devamı için...

Wittur’dan Yeni Ürün

Wittur, yüksek binalarda asansörlerin modernizasyonu için patentli makine dairesiz dişlisizini piyasa sundu.

Devamı için...

TASİAD, YTÜ Öğrencilerine Seminer Verdi

TASİAD, üniversite – sanayi işbirliği kapsamında, Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik – Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü öğrencilerine sektörü tanıtan bir seminer verdi.

Devamı için...

Yeni Asansör Yönetmeliği Yayımlandı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığını hazırladığı Asansör Yönetmeliği 2014/33/AB yayımlanarak 29 Haziran’da yürürlüğe girdi.

Devamı için...

Asansör Sempozyumu 2016’nın Taslak Programı Hazırlandı

13-15 Ekim 2016 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek Asansör Sempozyumu 2016’nın programı oluşturuldu. “Yapı ve Asansör” ana teması ile düzenlenecek Asansör Sempozyumu ve Sergisi’nde bildiri oturumlarının yanı sıra panel, seminer, bilgilendirme toplantısı, ilköğretim öğrencileri için kullanıcı eğitimi ve sosyal etkinlikler yer alacak.

Devamı için...

Thyssenkrupp, Asansörlerini 246 Metrelik Kulede Test Edecek

Thyssenkrupp Asansör’ün Almanya’nın Rottweil şehrinde inşa ettiği test kulesinde çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor. 246 metre yüksekliğindeki kulede, asansörlerin en zorlu koşullarda test edileceği 12 adet asansör kuyusu yer alıyor.

Devamı için...

Hyundai Elevator, STFA Grubu ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Hyundai Elevator; ileride ülkemizde üretim yapmayı da kapsayan bu yatırımla birlikte Türkiye’yi çevre ülkeleri yönetecek bir merkez olarak konumlandırmayı hedefliyor.

Devamı için...

Elevcon 2016’da 44 bildiri sunuldu.

Madrid’de yapılan 21. Elevcon Uluslararası Dikey Taşıma Teknolojileri Kongresi’ne katılan dünya çapından 185 profesyonel, 44 sunum dinleme şansı elde etti. Organizasyonu düzenleyen Uluslararası Asansör Mühendisleri Derneği (IAEE) de 30. yılını kutladı.

Devamı için...

Asansör Sempozyumu Hazırlıkları Hızla Devam Ediyor.

13-15 Ekim 2016 tarihlerinde yapılacak olan Asansör Sempozyumu ve Sergisi’nin Genisletilmis Ön Çalısma Grubu Toplantısı, 7 Nisan 2016 tarihinde Fuar Izmir binasında gerçeklesti.

Devamı için...

ANASDER, Piyasa Gözetimi Denetimi Bilgilendirme Toplantısı Yaptı

ANASDER’in düzenledigi toplantıda, Piyasa Gözetim Denetim Yönetmeligi ve mesleki yeterlilik konuları gündeme geldi.

Devamı için...

Sistem Çelik Halat Fermator Mekanizmalarıyla Otomatik Kapı Üretiyor

Sistem Çelik Halat Malatya’daki fabrikasıyla otomatik kapı, kabin ve karkas üretimine başladı. Firma, İspanya menşeli Fermator marka operatör ve mekanizmaları ithal ederek yeni fabrikasında otomatik kapı üretiyor.

Devamı için...

TASIAD Eğitim Komitesi, Üniversite Öğrencilerine Sektörü Anlattı

TASIAD Eğitim komitesi, Gedik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda kariyer tanıtım semineri düzenledi. Mekatronik Bölümü ögretmenlerinin ve öğrencilerinin ilgiyle takip ettiği seminer sonrasında okul yönetimi, Mekatronik ve Elektrik-Elektronik bölümlerine haftada iki saat asansör dersi konulması talebinde bulundu.

Devamı için...

TASIAD Eğitim Komitesi, Üniversite Öğrencilerine Sektörü Anlattı

TASIAD Eğitim komitesi, Gedik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda kariyer tanıtım semineri düzenledi. Mekatronik Bölümü ögretmenlerinin ve öğrencilerinin ilgiyle takip ettiği seminer sonrasında okul yönetimi, Mekatronik ve Elektrik-Elektronik bölümlerine haftada iki saat asansör dersi konulması talebinde bulundu.

Devamı için...