3. Expo Lift Ukrayna Fuarı Lviv’de Gerçekleşti

Yayın TarihiMayıs-Haziran, 2018 Yazdır

Ukrayna’nın ünlü tarihi şehri Lviv 17-19 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşen Expo Lift Ukrayna fuarında, başta Ukrayna olmak üzere, Türkiye, Yunanistan ve Belarus’tan gelen 20 firmaya ev sahipliği yaptı.

Üçüncü fuar öncekilerden farklı olarak Lviv Fuar Merkezinde (South Expo) gerçekleşti. Fuar katılımcıları arasında Türkiye’nin ağırlığı hem firma sayısı ile hem de sergilenen ürün kalitesi ve çeşitliliği ile öne çıktı. Bu yılki fuara Türkiye’den Ah&Met Asansör, Akış Makina, Aybey Elektronik, Bulut Makina, Cersan Asansör, Özbeşler Asansör ve Sanel Asansör katıldı.

Fuarın ilk günü fuar merkezinin yanında yer alan geleneksel Ukrayna mutfağına ait yemekler sunan ‘The Hutsul Yard’da bir gala yemeği düzenlendi. Yemekte Türk misafirlere yönelik özel menü seçimi beğeni ile karşılandı.

İkinci gün fuar merkezinde yer alan kongre salonundan yaklaşık yüz civarında sektör mensubunun yer aldığı bir panel düzenlendi. Panel başlangıcında katılımcı firmalara katılım belgeleri de takdim edildi.

Fuarın üçüncü günü organizatör firma tarafından Ukrayna’lı Asansör firmalarına Lviv’in 75 km kuzey doğusunda yer alan Olesko Kalesine bir tur düzenlendi. Elevator World Turkey’in de davetli olduğu gezide konuklar güzel hava eşliğinde tarihi kaleyi gezerek çeşitli dans ve etkinlikleri izleme imkânı buldu.