Italiaeleva 2018

Yayın TarihiTemmuz-Ağustos, 2018 Yazdır

İtalyan Asansör Kongresi Hedefini Büyütmek İstiyor

İlk günden son güne kadar büyük ilgi gören Italiaeleva 2018, 10-12 Mayıs tarihlerinde Milan’da bulunan Milan Marriott Hotel’de gerçekleşti. Çoğunluğu İtalyan olmak üzere 70’ten fazla şirket katılım gösterdi ve ziyaretçi sayısıyla ilgili net bir bilgi olmasa da, Italiaeleva adına en çok ziyaretçi çeken etkinlik olduğunu düşünüyorum.

Italiaeleva Fuarı ile aynı tarihte ANICA (Asansör Parçaları Endüstrisi Ulusal Derneği) ve ANACAM (Asansör Montaj ve Bakım Derneği) oluşumlarını meydana getiren kuruluşların yıllık ulusal toplantıları da gerçekleşti.

ANICA Başkanı Paolo Vicini’ye göre, Italiaeleva’nın önceki etkinliklerine kıyasla Milan programı “daha fazla iş” çizgisine sahipti. Çok daha az eğlence alanları olsa da her zaman yarattığı keyifli atmosfere damgasını vurdu. Özellikle Cuma akşamı gerçekleştirilen gala yemeği boyunca oluşan samimi ve dostane ortam “Zelig” isimli meşhur komedi programından bir komedyen olan Paolo Migone’yi ağırlayan bir komedi gösterisiyle tamamlandı.

Italiaeleva’ya gelen katılımcı kişi ve kuruluşlar vakitlerini operatörden bakım teknikerine, müşterilerden tedarikçilere kadar herkesle görüşülecek yoğun bir programla en elverişli şekilde kullanmayı hedefledi. Büyük sistemlerin ve ağır parçaların sergilenmesi veya yeni teknolojilerin tanıtılması için doğru yer ve zaman değildi (Interlift 2017’den sadece 6 ay sonrasıydı ve bir otelin içerisindeydik). Ancak önceden de belirtildiği üzere, Italiaeleva’nın özel amacı genelde mevcut ilişkileri güçlendirmenin ve yeni bağlantılar kurmanın mümkün olduğu insan boyutuna odaklanmak olmuştur.

Dernekler etkinlikte yıllık toplantılarını da gerçekleştirdiler. ANACAM 47. Ulusal toplantısını her zamanki gibi derneğin ulusal başkanı Edoardo Rolla’nın açılış konuşmasıyla yaptı. Rolla Derneğin raporlarıyla başladığı konuşmasına yasal zorunluluklara değinerek devam etti. Toplantının büyük bir bölümü ANACAM’ın yeni web sitesinin sunumuna ayrılmışken, günün kalanı ise bütçe sunumuna ve güvenlik düzenlemeleri üzerine gerçekleştirilen bir seminere ayrıldı. ANICA toplantısını öğleden sonra gerçekleştirdi ve 2017 dernek faaliyetlerine dair yasal yükümlülüklerden bahsettikten sonra Vicini hem yapılan faaliyetleri hem de gündem maddelerini tartışmaya sundu.

Bu yılın etkinliği herkes için keyifli geçen bir ortamda gerçekleşti.