GLE Expo 2016 Dakka’nın Asansör İstikameti

Yayın TarihiOcak, 2017 Yazdır

İkinci Uluslararası Asansör Sektörü Fuarı Global Asansör ve Yürüyen Merdiven Fuarı (GLE Expo) 2016, 16 – 18 Kasım 2016 tarihler arasında, Bangladeş’in Dakka kentinde gerçekleştirildi.

İkinci Uluslararası Asansör Sektörü Fuarı Global Asansör ve Yürüyen Merdiven Fuarı (GLE Expo) 2016, 16 – 18 Kasım 2016 tarihler arasında, Bangladeş’in manzarasıyla ünlü şehri Dakka’da gerçekleştirildi. Etkinliğin odak noktası, global asansör, yürüyen merdiven, ev asansörleri ve aksamları piyasasıydı.

Aynı merkezde 2015’te gerçekleştirilen ilk Fuar, Bangladeş’te yapılan ilk uluslararası asansör sektörü etkinliğiydi. Ortaklıkların kurulması, ulusal ve uluslararası oyuncuların bir araya getirilmesi ve işletmelerin büyümesi için sayısız fırsatın ortaya çıkmasını sağlayan fuar, Bangladeş’teki sektörden yoğun destek gördü. 100’ü aşkın katılımcıya tanık olan fuar; mimar, inşaatçı, imarcı, proje danışmanları ve konut derneklerinin öncelikli uğrak yeri haline geldi. Katılımcılardan gelen çok sayıda başarı öyküsü, paydaş ve satıcıların yanı sıra etkin sektör kuruluşları ve ülkedeki karar mercilerinden büyük ilgi vardı.

Bu yıl da senaryo farklı değildi. Dakka’daki GLE Expo 2016, canlı sunum ve gösterimlerle dikey taşıma alanındaki son yeniliklere şahit olmak ve bunları deneyimlemek amacıyla, Bangladeş, Çin, İspanya, İtalya, Almanya, Japonya, Kore, Türkiye, Yunanistan, Malezya, İsviçre, ABD gibi tüm dünya ve komşu ülkelerden katılıma sahne oldu.

Etkinlikte konuşma yapan GLE Expo’ya ev sahipliği yapan Virgo Communications Direktörü Anitha Reghunath şunları söyledi: “Bu yılki GLE Expo, marka katılımının yanı sıra ziyaretçi profili açısından da 2015’teki Fuardan çok daha iyiydi. Bu da, Bangladeş piyasası ve global markaların, burada ortaya konulanların sunduğu avantajı en üst seviyeye çıkarmak için yaratılan ve katılım sağlanan platformun önemini fark ettiklerini gösteriyor. Hem yerli hem de global oyunculardan oluşan katılımcılar, marka tanıtım ve iş beklentisi oluşturma hedeflerini yerine getirebildiler.”

3.100 metrekarelik bir alana yayılan GLE Expo’da 100’ün üzerinde markanın standı bulunuyordu: Schindler, Kone, Sicher Elevator Co Ltd (SRH), LM Liftmaterials (Almanya), Mashiba, Sanei, General, IFE Elevators, Diao Sino German, Suzhou Deao Elevator Co Ltd, Yaskawa, Türkiye’den Arkel, Hengda Fuji Elevator Co Ltd, Koyo, Sanyo, BLT, Goshin, Shengda, İspanya’dan Orona, Xizi, Nova, Fuji Yida, Çin’den Sword, Kore’den Hansan, Yunanistan’dan Telco, İtalya’dan Sicor, Movilift, Kore’den Star lift Inc, Sigma, Shandong FJZY Elevator, Shandong BOLT Elevator, Shanghai GOODGO Elevator Co Ltd, Shanghai Sunny Elevator Co Ltd, Canny Elevator Co Ltd, Suzhou Sunny Elevator Co Ltd, Yunanistan’dan Doppler bunlardan sadece bazıları. Fuar, üç gün boyunca 300’e yakın ziyaretçi ağırladı.

Birçok yeni ortaklık kuruldu ve yeni anlaşmalar imzalandı. Sicher Asansör ve Bangladeş Halk Cumhuriyeti Yapı ve Çalışma Bakanlığı, GLE Expo’da işbirliği anlaşması sağlayarak Uttara Daire Projesi için 178 set asansör ve yürüyen merdiven tedariki adına sözleşme imzaladı.

Schindler Hindistan & Güney Asya Başkanı Bay Uday Kulkarni ise şunları dile getirdi: “GLE Expo, Bangladeş’te Dikey Hareketlilik teknolojilerine odaklanan özel bir fuar. Sektördeki birçok pay sahibi ile ağ kurma ve deneyim alışverişinde bulunmak için ideal bir platform. GLE Expo’nun başarısının, Bangladeş’te Schindler markasını daha da güçlendirmemizi sağlayacağından eminiz.”

Etkinlikteki başarıları hakkında konuşan Kone’den Faria, “Fuar, beklentilerimi karşıladı. Asansör ve yürüyen merdiven alımıyla gerçekten ilgilenen hoş bir insan akını vardı, bu da KONE için çok iyi oldu. Hem mevcut hem de potansiyel olarak birçok müşterimizin fuara katılmasını sağladık ve ayrıca yoğun trafik yaratmak adına Fuar için Doğrudan Pazarlama oluşturduk. Expo’nun 2018’de medyada çok daha büyük ve çok daha güçlü bir şekilde ortaya çıkmasını istiyoruz ve KONE temsilcileri olarak organizatörlerin bunu başarması için elimizden gelen en iyi şekilde destek olacağız” dedi.

Expo katılımcılarından Mashiba-Horizon Techno Ltd.’den Md. Akramul Kabir de şunları ekledi: “Biz bu yıl ilk kez katıldık ve fuar kesinlikle çok iyiydi. Müşterilerimizden ilgi gördük ve bazı iyi bağlantılar kurduk. Tam şu anda pazarlama elemanları bunun üzerinde çalışıyor.”

İşletmelerini genişletme hedefi olan firmalar için GLE Expo Dakka 2016, tek bir çatı altında piyasa potansiyelini test etmek, ortaklık ve müşterek teşebbüs arayışı için en iyi platformdu. Bir sonraki GLE fuarının 2017’de Colombo, Sri Lanka’da yapılması planlanıyor ve Dakka’daki heyecanı Sri Lanka’da da yaratması umuluyor.